anxietate

hriscu madalina
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 16, 2012 10:45 pm
Localitate: vaslui
Contact:

anxietate

Mesaj de hriscu madalina »

buna tuturor.vreau sa va spun ca inainte de a ajunge pe acest site nu stiam exact ce se intampla cu mine.doar va pot spune ca inainte de aceste stari eram o persoana activa care facea orice si mergea oriunde fara nici un fel de problema,mutam muntii din loc cum se spune.aveam acele stari de anxietate pe care majoritatea care sunteti aici deja le cunoasteti.nu vroiam sa mai ies in oras,nu vroiam sa vb cu nimeni,parca ma retrageam ca o brosca testoasa in carapacea ei.tot am cautat pe net si vazand ca multi sufera de anxietate si tot la fel de multi si-au revenit mi-am dat seama ca exista rezolvare si din cautarile mele am dat peste acest site care pot sa zic ca m-a ajutat pana acum destul de mult.sunt la sedinta 20 sunt foarte multumita intradevar in perioada de vindecare exista recaderi dar nu mai sunt de aceeasi durata si intensitate.am invatat cum sa gandesc pozitiv si cum sa inlocuiesc gandurile irationale cu cele rationale ca sa nu mai ajung la cele stari de anxietate.nu ezitati sa faceti aceasta terapie online.intradevar ajuta foarte mult.este nevoie de vointa.daca vrei cu adevarat in viata se poate orice.asa ca incercati si nu o sa va para rau!
Psiholog Roxana Niculescu
Mesaje: 27
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: anxietate

Mesaj de Psiholog Roxana Niculescu »

Buna,
Ma bucur mult de faptul ca te simti mai bine si ca simti evolutia "pe propria piele".
Este adevarat si ca ai si luptat si muncit mult si se vede.
Mult spor in continuare.
Si felicitari!
hriscu madalina
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 16, 2012 10:45 pm
Localitate: vaslui
Contact:

Re: anxietate

Mesaj de hriscu madalina »

revin dupa cateva luni.dupa ce am terminat prima luna de terapie online desi simpteam cum am perseverat asa cum am spus cu ceva timp in urma am vrut imediat sa imi iau si a doua luna de abonament insa nu am stat chiar asa bine cu banii si la sfarsitul lunii mai m-am hotarat si am luat si a doua luna de abonament.nu pt ca nu ma simteam bine,ma simteam binisor sa nu zic bine pt ca tot ce am invatat in prima luna de abonament am pus in practica,am repetat si rezultatul nu a intarziat sa apara,doar ca mai aveam mici probleme cu respiratia,simteam ca nu imi intra suficient aer in plamani.acum sunt la sedinta 59 si datorita doamnei psiholog Roxana Niculescu am reusit sa inteleg de ce apare aceasta respiratie greoaie.doar atata problema mai aveam.zic ca atat mai aveam pt ca la inceputul anului cand m-am alaturat acestui site aveam atacuri de panica cu stari de anxietate si tot ce cuprinde aceste stari si acum dupa a doua luna vreau sa va zic ca ma simt foarteee bineee .intradevar mai sunt unele momente cand mai am unele ganduri negative dar acum stiu cum sa le decatastrofez si imi revin foarte repede.am inceput sa fiu ca inainte adik energica si plina de viata
Scrie răspuns