atacuri de panica .anxietate

crystysvm@yahoo.com
Mesaje: 5
Membru din: Dum Feb 07, 2016 6:59 pm

atacuri de panica .anxietate

Mesaj de crystysvm@yahoo.com »

buna ziua numele meu este gabriela am 21 de ani si un copilas de 2 anisori .problemele mele au inceput din luna ianuarie pe 12.mam trezit dimineata am baut cafeaua siii dadean celui mic sa manance..cand de odata am simtit ca imi bate inima mult mai rapid si ca nu puteam respira ..am iesit afara de acolo a plecat panica ..au urmat 2 zile pline de chin rau si rau ..senzatii de sufocare nevoia de a casca\ofta continu ..am mers la medicul de fam .acea doamna mia spus ca am avut o cadere de calciu crede ea dpa care mia pus 2 perfuzii in 2 zile .mam simtit putin mai bine o sapt ..nu mai faceam atacuri ..simptomele ramasese dar nu mai era asa de rau ..incepusem sa mananc ..totul bine si frumos.vroiam sa plec cu sotul meu cu masina .am urcat in masina si dupa cateva strazi hop mi sa facut rau..au reaparut atacurile ..de data aceea nu am mai putu controla ..am sunat la urgente .am ajuns si la spital..dar degeaba ..mi-au facut un ekg si mau trimis acasa fara sa faca alte investigatii .dupa alte cateva zile pline de chin am hotarat sa merg sa fac analizele .insa au iesit in regula .am tot tinuto asa pana acum(nu stiu cum am putut rezista ) .am uitat sa specific ca am fost si la psihiatru si de acolo am primit tratament pe care-l iau si in zilele astea .problema mie alta ..ma obisnuisem cu ideea ca am aceste probleme treceam cat decat peste ele ..dar la un moment dat sa imbonlavit bunica sotului de care a trebuit sa am grija ..ea fiind la pat ..a urmat o sapt de stres maxim in care nu mai aveam timp de mine ..nici macar sa mananc ..trebuia sa am grija de cel mic si de ea..dupa aceea sapt am inceput sa ma simt din ce in ce mai rau ..urmat apoi de o sperietura zdravana ( am fost de fata cand a murit bunica sotului asta acum cateva zile ) am inceput cateva sedinte pe acest site insa nupot continua datorita faptului ca dispozitivul de sunet este la reparat de ceva timp iar sotul meu nici nu se deranjeaza sa il aduca (eu nu poot pleca deacasa nici macar pana la vecina ) .acum va rog cei care ati trecut prin asemenea momente cum ati reusit sa treceti? eu nu mai fac fata sprijin nu am din partea nimanui nici a sotului nici a tatalui (mama este in germania si nu o mai interesez ) .raman singura cu cel mic in fiecare zi mie frica sa nu mi se faca rau.. :oops: cum sa facsa trec de aceste faza pana resusesc sa rezolv prob cu sunetul ?
Scrie răspuns