tulburare obsesiva

radu sandica
Mesaje: 1
Membru din: Joi Iun 21, 2012 9:23 pm

tulburare obsesiva

Mesaj de radu sandica »

BUNA ZIUA !IN PRIMUL RAND VREAU SA MULTUMESC DOMNULUI PSIHOLOG GABRIEL DINU PENTRU AJUTOR ,DESI ONLINE MI-A FOST DE UN REAL AJUTOR .TOTUL A INCEPUT INAINTE DE CRACIUN CU O STARE GENERALA PROASTA NU STIAM CE SE INTAMPLA ,AM MERS LA SPITAL ,AM PRIMIT MEDICATIE SIMTOMATICA DAR EU TOT RAU MA SIMTEAM ,MA MERS LA PSIHIATRU UNDE AM FOST DIAGNOSTICATA CU TULBURARE OBSESIVA ,ERAM INGROZITA DE MEDICAMENTE DE REACTIILE ADVERSE PE CARE LE AU ,TOT CAUTAND PE NET DIVERSE INFORMATII AM GASIT PROGRAMUL ,GANDESTE SANATOS.RO ,DATORITA UNUI ANUMIT EXERCITIU SI BINE INTELES CATORVA EXPLICATI ,GANDURILE OBSESIVE AU INCEPUT SA DISPARA ,INCA MA LUPT CU ANXIETATEA DAR SPER SA CASTIG ,INDRAZNITI NU AVETI NIMIC DE PIERDUT :D
Psiholog Gabriel Dinu
Mesaje: 66
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: tulburare obsesiva

Mesaj de Psiholog Gabriel Dinu »

Draga Sandica,

Ma bucur ca ai scris pe forum si ca ai apelat la programul nostru!
Anxietatea si vinovatia intalnite in tulburarea obsesiv-compulsiva pot fi foarte chinuitoare, insa se diminueaza inca din momentul in care inteleg functionalitatea acestor simptome. Sigur, intelegerea nu este suficienta, insa ma bucur ca urmezi cu strictete indicatiile mele si ca incepi sa controlezi din ce in ce mai bine ce se intampla in mintea ta!
Tine-ne te rog la curent cu starea ta si astept cu nerabdare vesti din ce in ce mai bune!
O zi frumoasa!
Psiholog Gabriel Dinu
Scrie răspuns