cateodata simt ca nu stiu cine sunt

pinteadenisia
Mesaje: 2
Membru din: Mar Iul 05, 2016 9:53 pm

cateodata simt ca nu stiu cine sunt

Mesaj de pinteadenisia »

Buna ,am un sot care este mai tot timpul plecat de acasa ,nu are un loc de munca,eu sunt in concediu postnatal si la inceput, mi-a fost frica si groaza cand am ajuns acasa cu bebelusul de la maternitate ,am trecut printr-o depresie urata cu anxietate ,atacuri de panica cand ramaneam singura cu el ,tin sa spun ca sarcina ne-am dorit-o amandoi dar la inceput ,a fost groaznic neavand sprijin din partea lui pentru ca nu intelegea starile mele si am fost mai mult singura ca si acum.Acum bebele are 1 an si 4 luni il iubec mult ,dar nu ma simt mama ii ciudat sentimentu .Ceva atat de nou pentru mine, incat simt ca o sa dau gres la un moment dat.Relatia dintre mine si sot este una groaznica ,nu mai avem aceleasi lucruri in comun si simt ca ceva nu-i in regula...cateodcata simt,ca mi se misca pamantul sub picioare ,am stari apasatoare ,ma simt singura chiar daca am prieteni, nu stiu inca ce-mi doresc de la viata si toate acestea pur si simplu ma obosesc.Mi-as dori sa fiu mai puternica si mai realista ,dar totul in jurul meu este transparent~
Scrie răspuns