ganduri obsesive

uma2urman
Mesaje: 1
Membru din: Vin Noi 18, 2016 10:45 am

ganduri obsesive

Mesaj de uma2urman »

Buna ziua, as vrea sa aduc o mare multumire site- ului "Gandestesanatos.ro" si in particularitate psihoterapeutului Roxana-Cristina Petrus pentru ca m-a ajutat sa inteleg ce se intampla cu mintea mea. De la primele sedinte lectii am simtit o schimbare, o siguaranta de acum incolo totul va fi bine. M-a chinuit foarte mult anxietatea, indeosebi gandul de a face rau cuiva. Dupa 6 luni de exercitii si ABC-uri, ma simt mult mai bine si stiu deja cum sa gestionez anumite emotii, ganduri. Atat de chinuita eram de gandurile obsesive, de neliniste ca acum nu-mi vine sa cred ca se poate de trait altfel,cu o minte clara si linistita. Recomand platforma GANDESTESANATOS.RO tururor celor care au nevoie de ajutor, si inca o data va spun "Multumesc!".
Psiholog Roxana Petrus
Mesaje: 37
Membru din: Vin Aug 02, 2013 1:37 pm

Re: ganduri obsesive

Mesaj de Psiholog Roxana Petrus »

Buna uma2urman,

Iti multumim pentru cuvintele frumoase adresate si ma bucur ca acest program si terapia te-au ajutat in lupta cu gandurile obsesive si anxietatea.

Stiu ca nu a fost deloc usor sa te confrunti cu aceste ganduri si emotii intense, dar imi pare bine ca acum poti spune ca intelegi ce se intampla in mintea ta si ca stii cum sa gestionezi ce se intampla cu tine. Si asta s-a intamplat pentru ca ai depus efort, ai lucrat cu gandurile tale si ai continuat sa iti pastrezi motivatia ca poti ajunge in acest punct.

Continua sa lucrezi cu gandurile si emotiile tale si sper sa auzim doar vesti bune de la tine! :)

O zi cat mai linistita!
Psihoterapeut Roxana Petrus
Email: roxana.petrus@psihosolutii.ro
Telefon: 0757381077
Scrie răspuns