Grup de suport TOC

oanaalexandra1990
Mesaje: 10
Membru din: Vin Oct 19, 2018 10:31 pm

Re: Grup de suport TOC

Mesaj de oanaalexandra1990 »

Vazand mesajul tau vreau sa te ajut putin am 29 de ani sufar de anxietate generalizata ,fara atacuri de panica,si un gand obsesiv ca o sa inebunesc, intru in a 4 luna de terapie si ma simt foarte bine , nu am luat pastile de loc m-am luptat cu mine .Important este sa acepti acel gand,si sa constientizezi ca e este doar un gand fals nu are treaba cu tine cu ce iti doresti tu cu ce vei face deci un gand fals cand se va reduce din intensitatea friciI pe care o simti o sa vezi ca nu o sa ti mai apara acel gand .Crede-ma esti un om normal ! constientizeaza ca majoritatea oamenilor putem avea ganduri de emapatie pe pozitiv sau pe negativ .Iti doresc succes si sper sa auzim de bine
Cristina Lipinski
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Oct 06, 2018 11:22 pm

Re: Grup de suport TOC

Mesaj de Cristina Lipinski »

O sa fac tot ce tine de mine sa trec peste aceste gânduri chinuitoare care câteodată simt ca ma depășesc și ca nu mai rezist , dar apoi după 1 ora dacă nu mai bine îmi revin și ma liniștesc, nu mai pot dormii noaptea, sau adrom și ma trezesc cu o stare de tremor și palpitații și valuri de caldura , transpirație , și . Vreau doar sa fiu ca înainte , relaxata , fericita . Am început un tratament acum pentru activarea serotoninei, dar încă nu are efect doar după 1 săptămâna 2, sper ca in curând o sa revin la activitățile zilnice , de care nu mai sunt in stare , ma simt foarte Moleșita și copleșită . Multă sănătate!
oanaalexandra1990
Mesaje: 10
Membru din: Vin Oct 19, 2018 10:31 pm

Re: Grup de suport TOC

Mesaj de oanaalexandra1990 »

Iti doresc succes! si multa sanatate
Scrie răspuns