Buna

Adriana cuba
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 05, 2016 5:20 pm

Buna

Mesaj de Adriana cuba »

Sunt adriana sunt din bucuresti am ceva care se numeste panica pot spunei,mie teama sa stau in casa singura ,mie teama De intuneric am o teama De oameni in general iau pastille ca sa trec mai usor peste tot .Am impresia ca toata lumea are ceva cu mn si eu sunt foarte rea cu ei .Ce pot face ? Uneori ma intreb De ce imi e frica sa stau singura ca nu patesc nimic Dar totusi am 36 De ani un copil acasa si e tare greu.
Psiholog Roxana Petrus
Mesaje: 37
Membru din: Vin Aug 02, 2013 1:37 pm

Re: Buna

Mesaj de Psiholog Roxana Petrus »

Buna Adriana,

Imi pare rau sa vad ca aceste stari de anxietate si panica sunt prezente in viata dumneavoastra si imi imaginez ca nu va este deloc usor sa va luptati cu ele. Stiu ca ele pot fi extrem de chinuitoare si va pot afecta intens viata.

Primul pas pe care il puteti face este parcurgeti primele 3 sedinte-lectii din fisa dumneavostra pentru a afla cum apar aceste emotii chinuitoare si ce puteti face pentru a incepe sa le controlati. Merita sa va ganditi sa incepeti un demers structurat de psihoterapie cognitiv-comportamentala in care cu indrumarea din partea unui psiholog sa puteti face schimbari in viata dumneavoastra si pas cu pas sa incepeti sa va simtiti mai bine.

Puteti citi pe forum experientele altor persoane care s-au confruntat cu dificultati similare si care au reusit sa faca schimbari in bine.

Va stau la dispozitie pentru intrebari sau nelamuriri.
Va doresc o zi linistita!
Psihoterapeut Roxana Petrus
Email: roxana.petrus@psihosolutii.ro
Telefon: 0757381077
Scrie răspuns