Ajutor!

ioana.popa
Mesaje: 2
Membru din: Mie Ian 18, 2017 8:58 pm

Ajutor!

Mesaj de ioana.popa »

Buna! Ma numesc Ioana si am 32 de ani. Incerc sa scriu pe scurt sa nu plictisesc pe nimeni. Mereu am fost mai timida si chiar si in copilarie cand eram pusa intr-o situatie nu foarte comfortabila mi se facea rau si anume:stare de voma si parca pulsul il simteam in stomac. In facultate am lesinat prima data cand stateam la coada si am fost la spital:mi-au facut EKG..glicemie etc si au zis ca n-am nimic si m-au trimis la neurolog iar cel din urma acelas raspuns.Au trecut ani si ani si am ajuns la 32 si viata mea s-a schimbat f mult in sensul ca nu mai pot calatorii, nu ma mai pot bucura de viata. Mi se face rau si cand stiu ca vine cineva la mine in vizita si nu ma pot controla.Pe langa asta am observat ca starile respective si-au modificat intensitatea si de ceva vreme simt o presiune in cap si stari de ameteala de cum ma trezesc. E practic un rau permanent...intesitatea fiind mai mica sau mai mare. E normal sa se modifice starile...e posibil sa am si ceva fizic?Desi sunt cam ipohondra imi e friica sa ma duc la doctor..ultima data mi-am afacut analizele acum vreo 9 luni si au fost in regula De fiecare data cand simt ca am un simptom nou sunt pe google si probabil ma incarc negativ cu informatii care mai de care mai alarmante. As vrea sa incep sa fac terapie dar nu prea am incredere. Va rog din suflet sa-mi dati un raspuns.
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: Ajutor!

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna seara ioana.popa,
Imi pare rau ca aveti astfel de stari atat de chinuitoare de atat de mult timp ce v-au afectat semnificativ calitatea vietii. Inteleg cat de greu va este acum sa mai aveti incredere in alte variante de a trata starile cu care va confruntati avand in vedere ca ati tot incercat de-a lungul timpului diverse variante, insa puteti macar incerca. Rau nu are cum sa va faca, asta cu siguranta.
Puteti incepe prin a urmari cele 3 lectii gratuite din contul dumneavoastra ce va vor ajuta sa va intelegeti mai bine simptomele, legatura dintre gand si emotie, dar si cum va poate ajuta psihoterapia.
Daca doriti detalii sau aveti intrebari, va stau la dispozitie.

O seara frumoasa,

Mihaela Iote
Psihoterapeut
0736632545
mihaela.iote@psihosolutii.ro
Miki_2
Mesaje: 2
Membru din: Mie Mar 01, 2017 11:55 pm

Re: Ajutor!

Mesaj de Miki_2 »

Bună și eu sunt nou pe acest site am dat din gresala de acest site
Cautam referitor la stările care le am de 14 ani stări de panica și stres
Nu am reușit încă sa scap de stările acestea neplăcute sper cu programul
Acesta sa trec și eu cu bine
Camelia camelia1803@yahoo ro
Mesaje: 53
Membru din: Mar Ian 10, 2017 11:55 am

Re: Ajutor!

Mesaj de Camelia camelia1803@yahoo ro »

Totul este sa ai încredere în tine și sa comunici , programul gândește sanatos te învață multe , pe mine Irina m a învățat și ma învață cum să le controlez eu pe ele nu ele pe mine , sigur vei trece peste cu ajutorul acestui program
Scrie răspuns