Anxietate in sedinte

Scrie răspuns
George22
Mesaje: 87
Membru din: Mar Ian 10, 2017 4:12 pm

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de George22 »

Buna Camelia
Si eu am terminat toate lectiile. Sunt la etapa de dezamorsare a principalelor ganduri anxioase.
Nu mai mi-e teama sa vb de nimic.
Imi voi face o lista cu principalele 2-3 probleme si le voi discuta cu Irina.
Ma simt ok general. Au fost perioade si perioade.
Totul a iesit la suprafata.
Am lucrat mental mai putin citit in ultima luna.
Mult succes si tie.
Camelia camelia1803@yahoo ro
Mesaje: 53
Membru din: Mar Ian 10, 2017 11:55 am

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de Camelia camelia1803@yahoo ro »

Buna george , eu astazi dupa ce m am trezit m am confruntat cu acelasi gand care l am mai avut si ma apucat frica , cu toate ca stiu ca nu pot inebuni ca nu am cum sa imi pied controlul si nu am cum sa mi fac ceva rau pentru ca niciodata nu asi face asa ceva , starea de panica tot a venit , si am avut acele senzatii in corp pe care putem sa le interpretam gresit , am facut abc , am dezbatut am decatastrofat dar tot am ramas cu starea de rau de anxietate , este normal sa ne mai intalnim pe parcursul vietii cu astfel de ganduri si stari cu toate ca cunoastem totul despre ele , tot ne sperie si nu pot intelege de ce? Eu de ceva timp nu mai m am intalnit cu aceste ganduri , adevarat ca am fost foarte stresata in ultimul timp , si am avut multe probleme si inca mai am , tu te ai mai intalnit cu probleme care le ai avut si dupa pshioterapie ? Sunt curioasa?
George22
Mesaje: 87
Membru din: Mar Ian 10, 2017 4:12 pm

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de George22 »

Buna Camelia. Nu prea am mai avut ocazia. Apar stari si stari trec mai usor sau mai greu...
Camelia camelia1803@yahoo ro
Mesaje: 53
Membru din: Mar Ian 10, 2017 11:55 am

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de Camelia camelia1803@yahoo ro »

Buna george , eu am inceput sa fac din nou abc si sa citesc lectiile , am avut multe probleme cu fiica mea si m au afectat si am avut din nou gandul la acele ganduri care mau speriat putin , a inceput sa mi fie frica din nou sa stau sg acasa , cred ca am facut o recadere , acum dezbat fiecare lucru cu care ma confrunt , sunt putin anxioasa , dar acum stiu ca numic nu mi se poate intampla si ceea ce bu ne omoara ne face mai puternici , asta este in viata nu putem sa fim numai fericiti mai sunt si momente grele pe care trebuie sa nu le catastrofam cum o fac eu , sper sa ti fie bine sa nu te mai intalnesti cu ele ,vb de stari , Irina Paraschiv a fost tot timpul anga mine , acum este si langa fiica mea ,ii multumesc din suflet , am foarte mare incredere in ea un pshioterapeut profesionist
George22
Mesaje: 87
Membru din: Mar Ian 10, 2017 4:12 pm

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de George22 »

Buna Camelia
Pentru mine a fost o experienta importanta psihoterapia.
Am invatat multe si am experimentat mental noi orizonturi.
Mi-am cunoscut limite si am vazut cum pot struni emotii.
Stari nu imi fac problema ptr ce mai apare.
Nu asta e pana la urma concluzia terapiei. Sa nu mai avem stari de vreun fel.
Ele vin trec. E important sa le cunoastem.
Cunoasterea ajuta mult. Experienta.
Daca in general suntem bine asta e tot ce conteaza.
George22
Mesaje: 87
Membru din: Mar Ian 10, 2017 4:12 pm

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de George22 »

Buna Camelia, tu cum te mai simti? Mai citesti cartile de Albert Ellis? Eu de ceva timp nu am mai citit. Mi se parea ca se cam repeta niste lucruri. Ai trecut cu bine peste griji?
Camelia camelia1803@yahoo ro
Mesaje: 53
Membru din: Mar Ian 10, 2017 11:55 am

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de Camelia camelia1803@yahoo ro »

Buna George, am fost plecata cateva zile la Dubova la Pensiunea Melba , liniste , multa liniste , m am relaxat , iti recomamd o pensiune super, am fost sa ma relaxez , am simtit nevoia sa plec , acum ma simt mai bine , nu am mai intrat aici , am vrut sa ma detasez de tot , ma mai gandesc la fica mea ca s a schimbat mult , dar o sa treaca o sa fac tot ce tine de mine sa o ajut , o sa merg pe 10 in delta la Rio divino , stau 3 zile , apoi la Mamaia pana pe 15 , am nevoie de relaxare si de putin bronz mai mult pt nunta, nu am mai citit , citesc pasaje din carte care consider ca sunt importante , mai fac cate un abc din cand in cand , apoi citesc credintele si pastilutele , astept nunta , nu mai este mult ? In rest serviciu si casa si putina plimbare , nu mai merg la sala am slabit de la stres am 52 kg , demancat mamanc dar eu pun la suflet tot , o sa trecem si peste asta , ai dreptate pshioterapia ne a invatat multe , cum sa ne controlam emotiile , gandurile , si tie iti multumesc pt toate sfaturile pe care mi le ai dat in momentele grele , conteaza sa simti ca cineva care trece si a trecut prin aceleasi probleme este alaturi de tine , sper in viitor sa ne auzim cu bine , familia ta este bine? Ai adresa de fb? Poate cand ne inchide contul , m ai discutam acolo , ai mai prelungit abonamentul? Eu nu , am facut 3 luni ? Sa ne auzim cu bine
George22
Mesaje: 87
Membru din: Mar Ian 10, 2017 4:12 pm

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de George22 »

Buna Camelia. Suntem ok. Si eu am luat 3 abonamente.
Pentru moment o sa inchei. Vreau sa vad cum voi gestiona singur dupa tot ce am experimentat.
Daca voi mai considera ca e nevoie voi mai reveni cu siguranta caci putem invata multe.
Pentru moment si eu vreau la final sa ma detasez de acest cont si sa las in urma.
Probabil asta e explicatia de ce lumea dupa ce vine apoi vrea sa uite de tot. De probleme si confruntarea cu ele.
Asta nu inseamna ca nu mai apar. Inseamna ca suntem pregatiti ptr ele.
Camelia camelia1803@yahoo ro
Mesaje: 53
Membru din: Mar Ian 10, 2017 11:55 am

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de Camelia camelia1803@yahoo ro »

Buna , sa ne auzim cu bine.
Camelia camelia1803@yahoo ro
Mesaje: 53
Membru din: Mar Ian 10, 2017 11:55 am

Re: Anxietate in sedinte

Mesaj de Camelia camelia1803@yahoo ro »

Buna George , cum esti? Eu multumesc programului si Irinei ma simt milt mai bine cu toate ca in ultima perioada am avut unele probleme dureroase , chinuitoare , dar nu catastrofale , aau fost multe dar cum spune Irina 'ce nu te lomoara, te face mai puternic", eu mai ma confrunt cu stari de anxietate , dar tot datorita mie , este greu sa te obisnuiesti sa nu mai fii mama omida, invat sa ma controlez , sa nu m ai folosesc cuvinte care le am tor folosit in trecut , , este bine multumesc la toti din program in special Irinei Paraschiv o profesionista , daca nu era la cate probleme am avut pe timpul pshioterapiei si dupa nu stiu ce faceam , dar chiar daca am o durere in suflet stiu ca totul este trecator si ca lucruri mult mai rele sr pot intampla , ajutati va singuri , apelati la profesionisti , altfel veti trai anii cum am trait eu , si nu fugiti de probleme , invatati sa le infruntati sa le depasiti , si faceti tot ce tine de voi . O zi buna George .
Scrie răspuns