Cum am scapat de anxietate si atacuri de panica

ValentinaPetruta
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 29, 2016 3:06 pm

Cum am scapat de anxietate si atacuri de panica

Mesaj de ValentinaPetruta »

Buna..nici nu stiu cu ce sa incep ...anxietatea de care am suferit a fost una destul de urata(nu spun groaznica pentru ca tor aici am invatat sa nu mai catastrofez senzatiile care le aveam)...totul a inceput acum trei ani jumatate dupa ce am nascut din cauza unei speriwturi in timp ce eram lauza...de atunci nu mai stateam singura in casa nici macar 5 min....faceam atacuri de panica zilnic...au fost perioade in care eram focusata pe teama de a sta singura in casa ,perioade in care aveam ameteala Ilnic apoi tremurat si multe alte simptome....in urma cu 5 luni sotul meu a plecat in strainatate atunci simtomele mi au pus capac dar cea mai grava dintre ele era faptul ca aveam palpitatii foarte urate daca ma ridicam din pat mi o lua inima la trap...imi era frica sa meeg putin mai repede,de alergat nici nu se punea problema...atunci am deacoperit acest peogram minunat si pe domnul Gabriel Dinu pe care il mai vazusem intr o sedinta de paihologie in urma cu trei ani...asa cun apuneam palpitatiile erau la ordinea minutelor nu la ordinea zile asta in conditiile in care am facut ekg,holter ekg,ecografie la inima si test de efort....deci clar era de la paihic...Domnul Gabriel Dinu si programul Gandeste sanatoa m au ajutat enorm....dupa peima sedinta am inceput sa am sperante,dupa cateva sedinte am inceput sa pun la indoiala atarile mele ai intradevar sa imi dau si eu seama ca psihicul meu lucra in invonstient...nu suportam sa fac sport de fapt as fi vrit dar imi era foarte fricaaaa....acum ador sa fac sport si gansurile mele nwgative au diaparut usor usor...Abc urile ai pastilutele psihologice m au ajutat la fel de mult...eu zic sa nu lasam anxietatea sa ne afecteze viata si sa facem ceva in acest aens...daca nu ne ajutam noi nu cred ca o va face nimeni...din tot aufletul va zic sa apelati la aceat program ....le multumeac mult celor care au facut acest program dar in special domnului Gabriel Dinu care a avut rabdare cu mine si care m a ajutat foarte mult
ngbogdan@gmail.com
Mesaje: 8
Membru din: Joi Dec 29, 2016 10:34 am

Re: Cum am scapat de anxietate si atacuri de panica

Mesaj de ngbogdan@gmail.com »

Ma bucur ca ai trecut peste :) . Este un mesaj de incurajare pentru mine. Cele bune !
Scrie răspuns