Adio anxietate!

butterfly
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 13, 2012 11:42 am

Adio anxietate!

Mesaj de butterfly »

Am suferit in cauza anxietatii si atacurilor de panica timp de aproximativ 5 ani insa cu ajutorul psihoterapei am reusit sa gasesc un echilibru. Programul m-a ajutat sa vad lucrurile altfel si mi s-a parut simplu ca la orice ora sa poti accesa programul. Mi s-a intamplat sa am stari mai putin bune si imediat am deschis programul , am urmat instructiunile din program si ale psihologului si usor usor mi-am revenit. Multumesc pe aceasta cale! Desi mai am si recaderi, acum reusesc sa trec mult mai repede peste ele.
Recomand celor care trec prin probleme vechi sau mai noi de anxietate si/sau atacuri de panica sa apeleze cu incredere la acest program sau la terapie in cabinet pentru ca sunt de mare ajutor. Daca este cazul de medicatie, nu va feriti sa apelati la un psihiatru. Eu am urmat tratament 10 luni fara probleme si fara sa-mi creeze dependenta.
Scopul meu este sa ajung sa ma bucur pe deplin de viata si nu voi renunta la el niciodata. De aceea, cred ca momentul cand voi spune "adio anxietate!" se apropie.
Asta doresc tuturor!
Psiholog Roxana Niculescu
Mesaje: 27
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Adio anxietate!

Mesaj de Psiholog Roxana Niculescu »

Buna,
Ma bucur foarte mult sa vad evolutia ta.
Este important sa perseverezi si tu ai dat dovada de multa perseverenta in atingerea scopului tau. De asemenea, ma bucur ca ai cerut ajutor cand ai avut nevoie astfel incat sa te simti mai bine!
Spor la lucru in continuare si tine minte sa te bucuri si de clipa prezenta.
Numai bine!
Psiholog Roxana Niculescu
0722.762.805
butterfly
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 13, 2012 11:42 am

Re: Adio anxietate!

Mesaj de butterfly »

Multumesc mult Roxana!
Scrie răspuns