Ameteala puternica!

Alina7
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 10:59 pm

Ameteala puternica!

Mesaj de Alina7 »

Bună ziua!
Vreau sa va întreb pe cei cu anxietate dacă aveți și amețeală? !
Eu ma confrunt cu aceasta amețeală tot timpul, nu știu ce sa mai fac pentru a scăpa de ea.
Daciana
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 25, 2018 9:14 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de Daciana »

Bună Alina7,
Da, eu mă confrunt cu amețeala aproape zilnic în special dimineața. Am și alte simptome asociate ametelii, inapetenta, greata, diaree dar nu mereu. Ameteala însă e principalul simptom care mă stăpânește aproape zilnic.
Daciana
Mesaje: 2
Membru din: Mie Apr 25, 2018 9:14 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de Daciana »

Nici eu nu știu ce sa mai fac sa-mi ușurez situația și de aceea am hotărât sa continui aceste ședințe de psihoterapie online. Sunt convinsa ca mă vor ajuta sa descopăr cauzele acestor simptome și mă voi vindeca.
Teoobada
Mesaje: 15
Membru din: Mar Apr 03, 2018 5:44 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de Teoobada »

Buna! Am avut si eu perioade in care aveam zilnic senzatii de ameteala si derealizare si eram tot ingrijorata, deci stai linistita ca e absolut normal la anxietate. Foarte curand vor trece. Pe mine senzatiile de sufocare ma deranjeaza..peste ameteala am trecut, nu mai am pt ca nu o mai bag in seama si pt ca imi focusez foarte mult atentia pe senzatia de sufocare si de aceea..Cu cat te gandesti mai mult la o senzatie cu atat o ai mai mult si o simti.
Madalina09
Mesaje: 11
Membru din: Joi Noi 02, 2017 1:49 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de Madalina09 »

Bună seara! Și eu mă confrunt cu amețeli zilnice și lipsa de concentrare. Apar în special în momentele cu stres mai ridicat, gen la serviciu când e șefa în preajma sau în urma emoției simțite în prezența unor persoane necunoscute sau care nu le-am văzut de multă vreme. Problema mea (cea mare) este fobia socială, ma izolez de restul lumii și contactul cu oricine sau orice situație nouă îmi creează atacuri de panica. Lucrez la asta de aproximativ 2 luni și oarecum tind să cred că sunt pe drumul cel bun adică cel puțin la serviciu, nu ma mai panichez atât de tare și încerc să ignor senzațiile de amețeală și derealizare. Mai am de lucru la comunicare și socializare cu cei din jur și încrederea în sine dar sunt conștientă că mai am de munca și nici un terapeut nu este magician asa ca am răbdare și știu că ușor, ușor, doamna Alexandra Pacurar ma va aduce pe drumul cel bun. Vreau să-i mulțumesc pe aceasta cale, doamnei Alexandra, pentru toată răbdarea care o are cu mine.
Într-o zi vor trece și ametelile astea care ne chinuie, nimic nu-i definitiv. Trebuie doar să avem răbdare. Doamne ajuta la toată lumea!
Alina7
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 10:59 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de Alina7 »

Sa speram ca va fi bine și cu ajutorul acestor ședințe vom fi ce am fost cândva!
Teoobada
Mesaje: 15
Membru din: Mar Apr 03, 2018 5:44 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de Teoobada »

Buna Alina7, si eu sper ca vom fi ce am fost si chiar cred ca se va si intampla!
Alina7
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 10:59 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de Alina7 »

Bună din nou! Vreau sa va întreb dacă în perioada cu anxietate și atac de panica aveați și dureri de cap? Eu am câteva zile în care nu mai pot de cap...!
resmeritaa
Mesaje: 2
Membru din: Mar Apr 17, 2018 2:57 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de resmeritaa »

Buna Alina,
da eu unul le am aproape in fiecare zi si de obicei la munca mi se intampla
Alina7
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Feb 17, 2018 10:59 pm

Re: Ameteala puternica!

Mesaj de Alina7 »

Mulțumesc pentru răspunsul tău! Ma mai liniștesc când aud ca nu sunt singura.
Ai doar durere de cap? De exemplu, în cazul meu...pe lângă durerea de cap am si amețeală și durere de ochi.
Scrie răspuns