tulburare anxietate

eusebiu
Mesaje: 2
Membru din: Joi Noi 22, 2018 9:48 am

tulburare anxietate

Mesaj de eusebiu »

Am avut primul atac de panica in Ianuarie 2016 dupa o perioada de mai multe nopti pierdute si mai multe chefuri fiind si perioada de sarbatori consumand si alcool moderat intro zi mi-a venit sa lesin si simtem ca nu mai am aer probabil de la oboseala acumulata m-am panicat si am ajuns la urgente cu tensiune 19 am crezut ca mor atunci la cat de rau mi-a fost.De atunci am ramas sensibil ma speriam din orice si imi provocam atac de panica nu mai ieseam din casa nu mai mergeam la munte de exemplu ziceam daca imi vine rau cum sun la ambulanta imi era teama ca mor stateam cu mana numai la inima.Din ianuarie de la primul atac de panica si pana in luna august cand am mers la un psihiatru m-am simtit groaznic de rau.In august am inceput sa urmez un tratament dat de medic l-am luat vreo cateva luni si ma pus pe picioare apoi am stat o perioada fara tratament am fost bine apoi au reaparut iarasi starile de rau am urmat iarasi tratament.Acum am momente cand ma mai simt rau mai ma apuca tot felul de ganduri negative dar nu mai sunt cum eram inainte trec mai usor peste fac si exercitii de respiratie care ma ajuta.Sper ca intro zi sa scap de aceste stari de tot.
Scrie răspuns