Buna ziua!

AnaMaria90
Mesaje: 1
Membru din: Joi Aug 20, 2015 7:42 pm

Buna ziua!

Mesaj de AnaMaria90 »

Acum ceva timp am avut o relatie cu un baiat care m-a lasat gravida. Un timp pana sa raman insarcinata totul a mers exceptional cu exceptia catorva episoade de cearta care s-au lasat si cu aplicarea unor palme, peste care am trecut. Dupa ce am ramas gravida au inceput bataile, jignirile, amenintarile, a existat o perioada cand am stat in scari de bloc pt ca nu am avut unde sta. Cand am vrut sa plec de la el, mi-am chemat parintii, au luat si ei bataie de la respectivul, am ajuns la politie cu declaratii si la spital pt ingrijiri. Dupa ce am nascut, ma ameninta, am fost si la politie cu dovezi. In fine, ceva traumatizant. Eu inca nu am putut sa imi revin din soc. am ramas prinsa in acea perioada si nu am putut sa imi gasesc locul, linistea si o anumita stabilitate. Oriunde as merge imi merge rau, nu gandesc cum trebuie, fac greseli in mod inconstient...am nevoie de ajutor
iulia29
Mesaje: 11
Membru din: Mie Aug 19, 2015 6:10 pm

Re: Buna ziua!

Mesaj de iulia29 »

Buna, Ana Maria
Din punctul meu de vedere un prim pas spre vindecare este cel de a recunoaste ca avem o problema si in consecinta sa avem puterea sa cerem ajutorul fara sa ne fie rusine! Abia mi-am recunoscut ca am o problema pe care nu o mai pot controla... care mi.a afectat si imi afecteaza relatiile cu toti oamenii din jur...si cea mai importanta, relatia mea cu mine... si am zis "STOP!" am nevoie de ajutor!
Sa stii ca nu esti singura si am descoperit aici pe site oameni minunati care fac minuni pentru noi!
Am citit pe acest site numai reusite in vindecarea oamenilor cu probleme!
Mult succes si ai incredere in tine orice ar fi! Si eu iti sunt alaturi!
Psiholog Andreea Neacsu
Mesaje: 29
Membru din: Lun Oct 13, 2014 3:39 pm

Re: Buna ziua!

Mesaj de Psiholog Andreea Neacsu »

Buna iulia29! Asa este, pentru a putea exista reusite si succes terapeutic este nevoie mai intai sa credem in noi si in vindecare si in terapie. Acesti factori cumulati duc la reusita terapeutica. Ma bucur foarte mult sa vad ca esti asa de deschisa si increzatoare in tine si in faptul ca vei reusi. Iti multumesc frumos pentru asta si o zi placuta iti doresc.


andreea.neacsu@psihosolutii.ro
0735.88.41.05
O viata fara bucurie este ca un an fara primavara! Învata sa te bucuri de viata!
criss22
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 19, 2015 8:57 pm

Re: Buna ziua!

Mesaj de criss22 »

Bună tuturor! As dori sa cunosc toate poveștile voastre sunt sigura ca m-ar mai ajuta sa imi revin de aceea va invit care doriti sa tinem legatura aici si pe fb sa imi lasati adresa de fb, mi-ar face mare plăcere sa cunosc persoane cu aceleasi probleme ca si ale mele. :) .O seara placuta tuturor!
Psiholog Andreea Neacsu
Mesaje: 29
Membru din: Lun Oct 13, 2014 3:39 pm

Re: Buna ziua!

Mesaj de Psiholog Andreea Neacsu »

Buna criss 22 ma bucur foarte mult ca ai intrat in programul nostru de terapie online si iti multumesc frumos pt asta si daca vrei sa ma intrebi ceva iti raspund cu cea mai mare placere.


PSIHOTERAPEUT
andreea.neacsu@psihosolutii.ro
0735.88.41.05
O viata fara bucurie este ca un an fara primavara! Învata sa te bucuri de viata!
criss22
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 19, 2015 8:57 pm

Re: Buna ziua!

Mesaj de criss22 »

Va mulțumesc mult pentru sprijin! O zi frumoasa va doresc!
Scrie răspuns