Despărțire de familie

sseba23
Mesaje: 1
Membru din: Joi Sep 29, 2016 10:39 am

Despărțire de familie

Mesaj de sseba23 »

buna ziua, în primul rând vreau sa mulțumesc tuturor pentru acceptarea mea in această comunitate si sper sa pot trece peste depresia pe care o am acum.
Povestea mea este , ca acum o luna de zile m-am despărțit de nevasta , avem un copil de aproape 5 ani împreună iar decizia de despărțire a venit din partea soției iar eu am un sentiment de neliniște si nesiguranță deoarece motivul nu îl știu sigur sau nu il pot conștientiza de a recurs la această decizie. O sa explic puțin viata mea : suntem împreună de 15 ani iar in 2009 ne-am căsătorit, la 2 ani si jumătate de la casnicie a venit pe lume minunea noastră , iar in urma cu 2 ani au inceput neînțelegerile intre noi . Eu ca soț m-am schimbat deoarece am asteptat sa faca si ea ceva pt a ma atrage sau sa ia o decizie pe plan familiar deoarece tot cei 13 ani inainte am luat aproape toate eu iar daca nu era bine pana la sfârșit imi sp ca "ea stia ca nu o sa fie cum credeam eu" si din acest motiv am luat decizia de a ma schimba si a o face sa ia si ea decizi. Pe parcursul acestor 2 ani am avut mai multe discuții si sp tot timpul ca timpul le rezolva, dar eu ma refeream ca si trebuie sa facem ceva deoarece nubse schimba nimic daca nu incerci sa schimbi . Lucrurile sau schimbat dar in rău, deoarece acum 2 luni a luat ea decizia a ne separa ca ii trebuie libertate , vrea sa se maturizeze si sa fie independentă. Eu am gasit unele apeluri catre un coleg de lucru si unele mesaje catre el , poate nu este nimic (asa imi sp și ea ca nu are nimic cu el ). Acum ma gasesc in situația asta ca sunt singur si nu stiu adevărul motiv sau nu imi pot da eu seama de el si as vrea daca se poate cineva sa ma indrume ce pot face sa nu mai ma gandesc atât de mult la despartire si sa nu imi fac atâtea filme in cap .va mulțumesc
Scrie răspuns