depresia

iacob.petronela
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Noi 12, 2016 10:52 am

depresia

Mesaj de iacob.petronela »

Sunt mai mult moarta decat vie,dar asa traiesc de 22 ani,fara energie,fara chef si fara bucurii.Totul din cauza barbatului cu care m-am casatorit.Problema mea este baiatul meu cel mare care are 18 ani si are mari probleme de socializare,furie,timiditate.Sta mereu singur si ne acuza ca i-am distrus viata.Refuza sa mearga la psiholog.Ajutati-ma,imi este frica sa nu-si faca rau.Nu stiu cum sa ma comport cu el.Imi este frica sa-i vorbesc de teama sa nu faca scandal.Dupa fiecare iesire se inchide in camera lui si plange in hohote.
Psiholog Roxana Petrus
Mesaje: 37
Membru din: Vin Aug 02, 2013 1:37 pm

Re: depresia

Mesaj de Psiholog Roxana Petrus »

Buna seara,

Imi pare sincer rau sa aud ca va confruntati cu aceste stari de atat de mult timp si ca fiul dumneavoastra trece prin aceasta perioada dificila.
Este foarte bine ca v-ati gasit puterea de a cauta ajutor. Primul pas este sa intelegeti mai bine cum apar emotiile, starile si comportamentele noastre si ce putem face pentru a putea incepe sa le controlam. Va recomand astfel sa parcurgeti primele 3 sedinte-lectii gratuite din fisa. Veti afla informatii care va pot fi utile atat dumneavoastra, cat si pentru a intelege mai bine ceea ce i se intampla fiului dumneavoastra acum.

Va stau la dispozitie pentru intrebari sau nelamuriri.

Va doresc o seara linistita!
Psihoterapeut Roxana Petrus
Email: roxana.petrus@psihosolutii.ro
Telefon: 0757381077
Scrie răspuns