Depresia ca rezultat al unei boli cronice

remux1971
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 15, 2016 2:21 pm

Depresia ca rezultat al unei boli cronice

Mesaj de remux1971 »

In 2010 am fost diagnosticat cu prostatita cronica avand ca simptome urinari frecvente senzatie de vezica plina, usturimi pe intreg tractul urinar .Dupa multiple vizite la toti doctorii nimeni nu a putut sa ma ajute deoarece toate analizele si investigatiile apareau normale. Am avut simptomele astea cam 2 ani jumate timp in care am suferit de o depresie majora. Dupa o perioada lunga simptomele au inceput sa scada in intensitate , la fel si depresia. Cand depresia a disparul in totalitate chiar daca aveam simptome urinare nu le bagam asa mult in seama .. iar de-a lungul timpului in cea mai mare parte s-au dizolvat !
Cosmarul a inceput din nou acum un an cand sotia mea sa imbolnavit. La inceput a fost anxietate, apoi depresie si la scurt timp au aparut din nou simptomele bolii dar mult mai agresive respectiv simptome urinare si dureri perianale usturimi in special la statul pe scaun. Cred totusi ca m-am resemnat psihic in ce priveste sotia, care este bine momentan si sa intors la munca. Totusi eu, dupa mai bine de un an sufar depresie majora din cauza durerilor care le am. Durerea imi cauzeaza depresie care la randul ei imi creeaza durere ( un cerc vicios).
Antidepresivele nu prea isi fac efectul si imi dau retentie urinara, nu prea stiu exact ce sa fac.
Un prieten bun mi-a dat inregistrarea pe un CD a 18 sedintevpe care le-a avut cu dvs online, el suferind tot de aceiasi problema le-am vizionat de mai multe ori dar nu au avut prea mare efect.
Credeti ca ma puteti ajuta cu un sfat profesionist in a reusii sa ies pe linia de plutire din cosmarul prin care trec ?
Scrie răspuns