CUM SCAPAM DE XANAX

nelutu
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 13, 2013 1:32 pm

CUM SCAPAM DE XANAX

Mesaj de nelutu »

BUNA ZIUA, AM SI EU O MARE RUGAMINTE,,,,CUM SCAP DE XANAX? MA POATE AJUTA CINEVA? IAU DE 3 ANI 0,25 UN AN IAR APOI 0,50 PE ZI...DAR NU TOT TIMPUL....NU MAI VREAU SA DEPIND DE ACEST MEDICAMENT CU TOATE CA IMI FACE BN. NU IL MAI VREAU...NU VREAU SA DEPIND DE EL....MA POATE AJUTA CINEVA CU O SCHEMA DE TRATAMENT????MI LA DAT MED. DE FAM. PT. 14 ZILE , 0,25 SEARA LA CULCARE IAR EU L AM LUAT MEREU PT. CA IMI FACEA BN.......AM GRESIT....DAR TR, SA EXISTE O SCHEMA SA SCAP DE EL....VA MULTUMESC ANTICIPAT PT. RASPUNSURI PS. ROG SERIOZITATE...NELUTU
diesel
Mesaje: 21
Membru din: Mar Ian 08, 2013 9:43 am

Re: CUM SCAPAM DE XANAX

Mesaj de diesel »

Du-te la un psihiatru,el iti poate prescrie ceva mai usor sau iti va spune cum sa renunti treptat.Renuntarea nu se face brusc.Eu am facut asta si nu am patit absolut nimic dar nu pot sa spun ca a fost simplu.Se poate si fara medicamente dar,repet,dupa atatia ani de tratament,ai nevoie de sprijin calificat.
Eu tin xanaxul in geanta pentru imi face bine sa stiu ca e acolo la nevoie,dar daca simt nevoia sa iau ceva,iau sedatif pc sau extraveral,tinctura de valeriana seara.Uneori nu se poate fara medicatie dar psihoterapia face enorm,dupa mine.Incepe cu un psihiatru pentru tratamentul medicamentos si apoi,sau in acelasi timp,fa psihoterapie.Sunt convinsa ca vei reusi sa scapi de xanax,vei vedea.
cristina_geanina_01
Mesaje: 4
Membru din: Mie Oct 02, 2013 4:25 pm

Re: CUM SCAPAM DE XANAX

Mesaj de cristina_geanina_01 »

da am ma i scris sunt convis ak puteti scapa de xanxax...dar dupa cum va zice psihiatrul schema el va o face .si puteti apoi inlocui apoi probabil cu ceva din plante.dar cum se spunea e bine sa l aveti la indemana totusi pt k la inceput sa nu va fie teama
dualtrax
Mesaje: 1
Membru din: Lun Iul 14, 2014 6:24 pm

Re: CUM SCAPAM DE XANAX

Mesaj de dualtrax »

De obicei se face trecerea treptata la un alt medicament cu efect prelungit de genul rivotril (clonazepam) si doza se scade la anumite intervale dupa o anumita schema stabilita de medic. Mare grija si cu medicamentul "inlocuitor" pentru ca e tot o benzodiazepina care da dependenta. Scopul lui e de a te turti incat sa nu mai simti nevoia acuuta de xanax care in cazul unora ajunge sa fie la fiecare 3-4 ore. La doza ta ... e o nimica toata sunt cazuri de 3-4 mg pe zi ... succes
Scrie răspuns