Spitonim 5mg [Busprion]

Cubex123
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mar 27, 2015 4:30 pm

Spitonim 5mg [Busprion]

Mesaj de Cubex123 »

As dori sa va aduc la cunostinta pentru cei care iau medicatie pentru anxietate generalizata GAD.
Acest medicament este un medicament care nu creeaza dependenta si are foarte putin efecte adverse si usoare.
Din propria experienta doar dupa 1-2 saptamani si-a facut efectul, eu vad destule schimbari, multe simptome au disparut insa sa nu uitam ca sunt mascate.
Este un tratament pe termen scurt. Si trebuie renuntat la el cu timpul.

Din efectele adverse care le-am experimantat eu au fost Brain Zaps, Cautati pe google daca vreti sa aflati mai multe deoarece nu pot sa explic concret.
Vreau sa va spun ca de anxietate se scapa trebuie timp si mai ales rabdare si acceptare.
Si incercati sa eliminati orice sursa de stress care va face sa fiti anxios inclusiv cititul de pe internet cred ca ati facut si unii asta si bineinteles stiirile.

Spor si succes, si incercati sa stati departe de medicamente anti depresive pentru ca nu ajuta cu absolut nimic. Din contra dauneaza mai rau.
Unele sure au aratat pe majoritatea pacientiilor cu anxietate generalizata ca nu au probleme de neurotransmitatori. Deaceea stati departe de anti depresive. Nu sunt medic dar asta e parerea si opinia mea.
Totul vine de la stress si suprasolicitarea creierului din mai multe cauze si situatii de stress.
Mediul, Locul de munca, si mai ales calculatorul.
Scrie răspuns