Tu cum te bucuri si ce miscare faci?

Gabriel Dinu
Site Admin
Mesaje: 10
Membru din: Lun Oct 24, 2011 10:55 am

Tu cum te bucuri si ce miscare faci?

Mesaj de Gabriel Dinu »

In aceasta sectiune a forumului ne poti impartasi care sunt modalitatile prin care tu te bucuri de viata sau te bucurai in trecut.
La un moment dat, cand deja incepi sa intelegi si sa controlezi emotiile negative, este necesar sa acorzi atentie si celor mai importante emotii din viata ta, respectiv emotiile pozitive.
Fa o lista cu aceste modalitati, ofera idei si sugestii si incepe sa fii responsabil de propriile tale bucurii!

Ca sa iti spui povestea ta e nevoie sa apesi pe butonul " NEWTOPIC" sau pe butonul " POST REPLY"

Cu multa caldura!
Psihoterapeut Gabriel Dinu
http://www.gandestesanatos.ro
hriscu madalina
Mesaje: 5
Membru din: Dum Dec 16, 2012 10:45 pm
Localitate: vaslui
Contact:

Re: Tu cum te bucuri si ce miscare faci?

Mesaj de hriscu madalina »

sunt la sfarsitul al doilea abonament de 30 de zile in aceasta psihoterapie online.in prima luna nu faceam sport deloc dar am auzit ca miscarea face bine in situatii de anxietate,panica etc si ieseam doar la mici plimbari de cate jumatate de ora cu o prietena ori singura.acum de cand a dat caldura merg in parc ma trag cu rolele ,ies cu bicicleta de cateva ori pe sptamana ,mai faca casa exercitii de fitness si sa stiti ca am inceput sa ma simt muuuult mai bine de cand fac miscare.mi-a fost mai greu la inceput insa acum face [arte din programul meu si nu pot sa dorm pana nu faca cateva exercitii.daca vrei obtii orice
Psiholog Roxana Niculescu
Mesaje: 27
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Tu cum te bucuri si ce miscare faci?

Mesaj de Psiholog Roxana Niculescu »

Buna Madalina,
Ma bucur ca te simti bine si ca ai vazut ca ai reusit cu perseverenta sa treci peste dificultati.
Mult spor in continuare!
relysinca
Mesaje: 1
Membru din: Joi Apr 25, 2013 9:48 pm

Re: Tu cum te bucuri si ce miscare faci?

Mesaj de relysinca »

Buna seara
Rely ma numesc si am 40 de ani
Sufar de anxietate, iar urmare catorva sedinte de psihoterapie cu Irina Paraschiv, am reusit sa reduc din tratament, nu mai am atacuri de panica si nici nu imi mai este frica de ele.
La servicuiu am inceput sa nu ma mai implic foarte tare, in sensul sa-mi fie teama ca nu reusecs sa-mi fac lucrarile la timp.
Mai este si maine o zi, cand o iau de la capat si fac acelasi lucru.
Am inceput sa fac si sport, este adevarat ca te ajuta foarte mult, ai o stare de bine si nu temai gandesti nopatea la ce vei face a doua zi.
Urmeaza sa intrerupt cipralexul , intrucat acum sunt la 1/4 dintr-o pastila.
Am citit carti in acest domeniu indicate de catre Irina, care mi s-au parut foarte interesante si ma bucu ca am intalnit-o pe acest forum,
intrucat a reusit sa imi schimbe viata in bine
Regret ca nu am intalnit-o cu multi ani in urma, intrucat poate reuseam sa ma bucur de viata mai mult pana la aceasta varsta.
Dar nu este tarziu nici acum, o sa profit de fiecare clipa
Viata este prea frumoasa ca sa nu fie trsita din plin, sa te bucuri de tot ce aialaturi, familei, copii, prieteni, colegi.
Felicitari Irinei Paraschiv si ma bucur foarte mult ca am intalnit-o.
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Tu cum te bucuri si ce miscare faci?

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Rely,

Ma bucur mult ca ti-ai impartasit experienta aici. E intr-adevar foarte important sa stim cand sa luam atitudine atunci cand simtim ca starile emotionale negative cu care ne intalnim ne afecteaza functionalitatea.

Eu te felicit ca ai fost sonsecventa si ai lucrat sarcinile si iata ca rezultatele sunt pe masura asteptarilor.

Spor si nu uita sa te bucuri de viata in fiecare zi!

Irina Paraschiv
Psihoterapeut
0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
happystef
Mesaje: 2
Membru din: Vin Sep 27, 2013 12:50 am

Re: Tu cum te bucuri si ce miscare faci?

Mesaj de happystef »

Eu ma bucur ça am intalnit-o pe Roxana Niculescu. Datorita ei am fost in stare sa fac alegerile bune in viata si sa ma indepartez de oameni toxici care imi dadeau stari de anxietate.
Pe langa faptul ca ma plimb prin toata Europa, fac shopping,ma vad cu prietenele mi am descoperit jumatatea.Ne jucam carti,rummy,ne gadilam, ne plimbam , ne iubim, facem haz de necaz, radem de gandurile mele irationale, spunem bancuri, ne facem farse si suntem prezenti.
Sunt o norocoasa si cand scriu aceste lucruri realizez ca numai am timp de pierdut , inchid usa in nas, Mamei Omida si ma dau pe partea pozitiva a vietii :)) ca daca maine mor? si nu am ras si m am distrat MAXIM azi.
Te pup Roxana si multumesc:)
Psiholog Roxana Niculescu
Mesaje: 27
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Tu cum te bucuri si ce miscare faci?

Mesaj de Psiholog Roxana Niculescu »

Si eu ma bucur de toate reusitele tale si de faptul ca ai mers mai departe si te bucuri de viata.
Mult spor in continuare,
Roxana Niculescu
Scrie răspuns