Psihoterapia

Raluca D.
Mesaje: 1
Membru din: Dum Apr 28, 2013 11:36 am

Psihoterapia

Mesaj de Raluca D. »

Buna tuturor,

De ceva vreme imi doresc sa va impartasesc experienta mea si rezultatul la care am ajuns in urma psihoterapiei.
O sa incep prin a expune cauza, si anume o despartire dupa mai multi ani de relatie. Aceasta relatie a reprezentat o incercare pentru mine, atat eu cat si fostul meu partener am facut o multime de greseli. Cu toate acestea, atunci cand relatia s-a incheiat, am experimentat niste emotii si reactii care m-au uimit. Consideram ca nu imi sta in caracter sa reactionez asa, eram dezamagita de mine, extrem de trista si deznadajduita. Pe langa asta, nu mai puteam sa mananc, sa dorm, sa ma concentrez asupra activitatilor de zi cu zi. In situatia aceasta m-am decis pentru psihoterapie. Am cunoscut-o pe Irina Paraschiv, am stat de vorba, mi-a aratat niste cai ale sistemului de gandire rationala si m-a ajutat sa-mi remodelez modul de a gandi. Suportul ei a fost foarte valoros si m-a indrumat cu succes. Psihoterapia ajuta foarte mult nu numai in depasirea unor stari psihice negative, dar si in dezvoltarea personala. Acest lucru ma face sa ma gandesc sa revin. Efortul personal si sustinut in remodelarea sistemului de gandire este cel mai important, dar atunci cand ai si suportul unui psiholog bine pregatit rezultatul nu poate fi decat unul pozitiv.
Recomand psihoterapia cu mare caldura, vorbesc despre asta si cu persoanele apropiate si garantez ca deschiderea pentru aceasta alternativa va avea totdeauna rezultate benefice.
Sunt recunoscatoare ajutorului acordat si va transmit calde salutari!
Raluca
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Psihoterapia

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Raluca,

Iti multumesc mult pentru aprecierile bune si ma bucur tare mult sa aud vesti bune de la tine.

Te felicit pentri faptul ca ai apelat la ajutor intr-un moment atat de dificil din viata ta si ca ai lucrat constiincios asa incat sa poti sa iti schimbi modul de gandire care nu iti folosea.
Mult succes in continuare!

Irina Paraschiv
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
Scrie răspuns