Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Alidana
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 09, 2012 8:22 am

Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de Alidana »

Buna ziua,
ma numesc Daniela si am 37 ani,sunt casatorita si am un baiat de 12 ani..Am inceput sedintele de psihoterapie cu dl psiholog Gabriel Dinu acum 10 zile, timp in care am inteles de fapt se intampla cu corpul si mai ales in mintea mea in timpul starilor de anxietate si mai ales a atacurilor de panica,pe care, eu, multumesc lui Dzeu, nu le am avut de intensitate foarte mare.
Ceea ce va pot spune e ca ma simteam foarte rau, mi era tot mereu teama,din senin,fara sa fiu stresata, sau sa ma gandesc la ceva anume, parca nu mai aveam chef de nimic, gandindu-ma ca iar voi avea un atac de panica, de fapt ajunsesem sa am teama de acea teama suparatoare ca voi muri, ca am ceva grav, ca ceilalti nu stiu daca ma inteleg...
Cu ajutorul acestor sedinte am inteles ce e cu gandurile irationale, ce sa fac atunci cand imi apar, iar dl psiholog Dinu mi a dat o incredere foarte mare in viata, in a merge inainte, in vindecare.
Chiar daca unii din voi, poate au alte de stari, mai bune, sau mai rele decat mine, credeti-ma , eu m-am simtit foarte rau....Psihoterapia ajuta enorm(precizez ca eu nu iau nici o medicatie), doar sedintele de la "Gandeste sanatos" sper sa ma readuca la bucuria de a trai cu familia mea.Multumesc mult pentru tot, dl Gabriel Dinu
Psiholog Gabriel Dinu
Mesaje: 66
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de Psiholog Gabriel Dinu »

Draga Alidana,

Ma bucur mult ca ai scris pe forum si ca urmezi pasii programului intocmai.
E normal ca semnele de vindecare sa se vada inca din primele sedinte, insa e important sa ai rabdare si sa perseverezi in ceea ce priveste abc-urile, pastilutele psihologice etc. Repetitia este foarte importanta, iar o parte din ea se va efectua si prin intermediul unor carti pe care vi le recomandam la un moment dat in program.
Ma bucur ca iti dai silinta si astept cu nerabdare retestarea simptomelor din sedintele 14 si 28, pentru a observa evolutia negru pe alb.

O zi frumoasa!
Psiholog Gabriel Dinu
madacip
Mesaje: 5
Membru din: Lun Apr 30, 2012 8:00 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de madacip »

Bun gasit,
Au trecut trei saptamani de cand imi iau portia de " gandire sanatoasa" alaturi de voi. cu fiecare zi care trece simt ca sunt pe punctul de a-mi indeplini una din cele mai mari dorinte: sa inchei capitolul "depresii" si sa redevin EU. Si nu este nici pe departe cel mai greu lucru din lume. Sunt pasi mici dar siguri pe care ii parcurg pentru mine. Suna egoist, dar vorba psihologului meu preferat: " fac tot ce tine de mine".
Asadar, dragii mei, deschideti-va sufletul si lasati-va ajutati. Urmati cu incredere toate sfaturile. Oferiti acestui program, cu rabdare, minute zilnice din timpul vostru. O sa mearga. Eu ma lupt cu depresiile de patru ani si pentru prima data incep sa revad raze de soare.
Curaj!
Va mbratisez pe toti!
Psiholog Gabriel Dinu
Mesaje: 66
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de Psiholog Gabriel Dinu »

Draga madacip,

Ma bucur mult ca urmezi programul online si este evidenta imbunatatirea starii tale emotionale!
De fiecare data cand aud ca cineva a trait cu aceste stari chinuitoare atat de mult timp imi pare tare rau ca n-a stiut sau n-a avut cum sa afle ca exista forme de ajutor si se poate face ceva ca sa isi regaseasca echilibrul.
Sper sa mai scrii pe forum si sa ne tii la curent cu progresul tau.
Oricine si-a facut un cont pe www.gandestesanatos.ro ( inregistrarea si primele 3 sedinte sunt gratuite) poate scrie aici si te poate contacta, fie pe forumul public, fie prin mesaje private si am convingerea ca poti oferi indicatii folositoare si altor persoane.

O zi frumoasa!
Psiholog Gabriel Dinu
Psiholog Gabriel Dinu
viorela
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iun 19, 2012 5:57 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de viorela »

Buna ziua ,ma numesc CRISTINA si de o luna de zile am inceput psihoterapia online GANDESTE SANATOS ,de aproape 2ani si jumatate ma confrunt cu acest sindron anxios-depresiv am urmat atat terapie medicsamentoasa dar si psihoterapie ,ma ajutat enorm dar in urma unor evenimente negative petrecute in viata mea am recidivat din nou ,am luat timp de 6 luni de zile terapie medicamentoasa iar de cand am inceput terapia cu voi am avut forta sa intrerup si sa continui numai cu Xanax SI CU PROGRMAUL VOSTRU care ma ajuta foarte mult,tin sa-i multumesc din suflet domnisoarei psiholog ROXANA care este alaturi de mine si care ma sustine foarte mult prin materialele pe care mi le pun ela dispozitie.cu respect CRISTINA
Psiholog Roxana Patrascu
Mesaje: 12
Membru din: Mar Feb 07, 2012 12:56 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de Psiholog Roxana Patrascu »

Buna ziua, Cristina!

Ma bucur ca ai scris si aici pe forum, mai mult ma bucur ca dupa doar doua saptamani de utilizare a psihoterapiei online ai reusit sa faci schimbari foarte importante in viata ta! Schimbari pe care le amanai de ceva vreme, anxietatea a scazut treptat si ai reusit sa te confrunti cu temerile tale.
Cristina, esti o clienta foarte curajoasa si constiincioasa in ceea ce priveste programul psihoterapeutic, ti-ai asternut zilnic gandurile in jurnal, perseverezi cu exercitiile de abc si cred ca in curand vei inlocui pastilele de Xanax cu pastilutele psihologice!
Iti urez mult succes in continuare, sa incepi si etapa de dezvoltare personala in care sa iti atingi scopul mult dorit!

Cu drag,
Psiholog Roxana Patrascu
viorela
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iun 19, 2012 5:57 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de viorela »

viorela scrie:Buna ziua ,ma numesc CRISTINA si de o luna de zile am inceput psihoterapia online GANDESTE SANATOS ,de aproape 2ani si jumatate ma confrunt cu acest sindron anxios-depresiv am urmat atat terapie medicsamentoasa dar si psihoterapie ,ma ajutat enorm dar in urma unor evenimente negative petrecute in viata mea am recidivat din nou ,am luat timp de 6 luni de zile terapie medicamentoasa iar de cand am inceput terapia cu voi am avut forta sa intrerup si sa continui numai cu Xanax SI CU PROGRMAUL VOSTRU care ma ajuta foarte mult,tin sa-i multumesc din suflet domnisoarei psiholog ROXANA care este alaturi de mine si care ma sustine foarte mult prin materialele pe care mi le pun ela dispozitie.cu respect CRISTINA
Psiholog Roxana Patrascu
Mesaje: 12
Membru din: Mar Feb 07, 2012 12:56 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de Psiholog Roxana Patrascu »

Draga Cristina,
Bine ai revenit din concediu, unde ma bucur ca te-ai tinut de exercitiile din programul Gandestesanatos.ro, de pastilutele psihologice, de tehnica relaxarii si, ai inceput sa citesti una dintre cartile recomandate de noi (Cum sa va controlati anxietatea de Dr. Albert Ellis)!
De asemenea, ma bucur ca ai reusit sa renunti si la Xanax, esti un exemplu demn de urmat si te asteptam sa ne impartasesti cele mai recente rezultate obtinute :)

Cu drag,
Psiholog Roxana Patrascu
roxana.patrascu@psihosolutii.ro
viorela
Mesaje: 4
Membru din: Mar Iun 19, 2012 5:57 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de viorela »

Buna sunt CRISTINA ,am mai scris pe forum despre ce miracole a facut aceast program cu mine ,si ii multumesc bunului DUMNEZEU ca ma ajutat sa-l descopar.Nu vreau sa para ca fac publicitate acestui program ,vreau din tot sufletul sa ma credeti ca va spun adevarul ,cu mine a facut miracole ,am ajuns la sedinta 60 si ma simt cu adevarat ca m-am nascut a doua oara ,de aproape 3 ani de zile ma chinuiam cu anxietatea ,cu aceea senzatie de sufocare si nodulet in gat care ma strangea mai tot timpul ,urmand acest program ,facandumi temele aproape zi de zi si urmand instructiunile din program dar si colaborarea cu domnisoara psiholog ROXANA PATRASCU dar si intregii echipe si mai ales domnului GABRIEL DINU care a infiintat acest program am reusit sa imi recapat starea de bine ,increderea in mine si buna dispozitie cu care eram obisnuita .Urmati cu incredere acest program ,aveti rabdare si cu vointa din partea voastra o sa vedeti rezultatele.va multumesc.
Psiholog Roxana Patrascu
Mesaje: 12
Membru din: Mar Feb 07, 2012 12:56 pm

Re: Rezultatele treptate ale psihoterapiei

Mesaj de Psiholog Roxana Patrascu »

Draga Cristina,
Iti multumesc in numele intregii echipe pentru recomandarile pe care le faci din tot sufletul!
Tie iti doresc in continuare mentinerea echilibrului obtinut si chiar imbunatatirea rezultatelor pana la sedinta 93 :D
Stiu ca astazi ai programata si intalnirea cu instructorul la sala de sport, iata un nou inceput in viata ta si sper sa urmezi aceeasi traiectorie cu rezultate rapide si bune similare programului Gandeste Sanatos.
Cristina, sa te inhami cu entuziasm, vointa si rabdare - caci ce poate fi mai frumos, decat o minte sanatoasa intr-un corp sanatos! :idea:

O zi minunata!
Psihoterapeut Roxana Patrascu
roxana.patrascu@psihosolutii.ro
Scrie răspuns