Cum sa treci usor peste o despartire

Roxana Rn
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 22, 2016 11:30 am

Cum sa treci usor peste o despartire

Mesaj de Roxana Rn »

Acum trec printr-o dificila despartire, si dezamagire, dupa 4 ani de relatie; de fapt creierul meu imi tot spune ca el a fost iubirea vietii mele.
Cum a inceput?A inceput brusc, sau asa am vazut eu asta.M-am trezit ca-mi spune ca nu mai are sentimente pentru mine, ca ma considera ca o prietena.Aveam planuri sa facem un copil, sa ne cumparam un apartament si am aflat dintr-o data ca planurile lui nu coincideau cu ale mele.Nu a avut o alta relatie ci a constatat el asta ca nu mai are sentimentele de la inceput.Am aflat cu mare mirare ca toate framantarile lui erau noaptea cand el nu putea sa doarma, acum am eu framantari si nu pot sa dorm.Nu pot sa dorm la fel de bine pentru ca ma invinuiesc ca nu am putut sa-l citesc astfel incat sa pot indrepta lucrurile, in cazul in care era ceva de indreptat sau cel putin sa nu mai pierdem atat de mult timp.

Am incercat prin orice mijloace sa-I explic sa trece printr-o perioada de maturizare, in care ii e frica de responsabilitati, am incercat sa-I spun ca in orice relatie apar certuri sau apare pur si simplu monotonia.E a fost decis pentru ca s-a gandit singur la asta luni de zile.
M-a ranit foarte tare faptul ca m-a mintit 4 ani si acum incerc din rasputeri sa trec cat pot eu de repede peste aceste momente dificile, sa-mi recasting increderea, sa pot sa dorm, sa ies practic din transa, sa invat ceva din aceasta relatie, sa simt ca nu a fost o pierdere de vreme, desi stiu ca nu a fost asa deloc.

Multumesc din inima!
Roxana
Scrie răspuns