Psihoterapia cu domnul Dinu Gabriel

ClaudiaMihaela
Mesaje: 1
Membru din: Lun Apr 18, 2016 9:25 pm

Psihoterapia cu domnul Dinu Gabriel

Mesaj de ClaudiaMihaela »

Buna! M-am hotarat sa scriu pe forum si sa impartasesc cu voi problema prin care am trecut recent si cum am reusit sa ii dau de cap. In aprilie anul acesta, intr-o seara am inceput brusc sa am palpitatii, sa tremur, sa simt ca ma sufoc si sa simt o apasare puternica in piept. Evident nu am inteles pe moment ce este cu acea stare de rau si m-am panicat destul de rau deoarece a durat vreo 15 minute, eu nemaitrecand vreodata prin asa o stare. Dupa o saptamana putin ciudata in care am inceput sa am tot felul de temeri de a face lucruri marunte, care inainte le faceam fara nicio problema, in care nu am mai mancat aproape deloc, nu am mai dormit foarte bine, nu am mai reusit sa ma mai relaxez, nu am mai avut placerea sa mai fac nimic, am avut din nou un atac de panica din cauza faptului ca ma speriam vazand ca incep sa am un „handicap” , sa nu ma mai port normal si mi-era frica ca voi ramane asa pe veci. Atunci tatal meu a inceput sa caute pe internet ce se poate face in cazul meu, l-a descoperit pe domnul Dinu Gabriel, si mi-a propus sa ii facem o vizita si sa vedem cu ce ma poate ajuta. Avand in vedere starea in care ajunsesem, am acceptat imediat chiar daca nu imi face deloc placere sa merg la orice fel de doctor. Imi aduc si acum aminte ziua in care am mers prima oara la cabinet : obosita, nemancata, fara forta si curaj sa ma deplasez singura pana la masina, imi era frica si de drumul pana acolo si de ce se va intampla mai departe. Acum dupa aproximativ 3 luni, pot sa spun cu mana pe inima ca ma bucur din tot sufletul ca am acceptat sa merg in ziua aceea si nu am amanat asta, deoarece e cel mai bine sa mergi repede si sa nu lasi temerile sa te acapareze complet (asa nu a mai fost nevoie nici de medicatie). Chiar daca la inceput eram putin sceptica si nu ma incredeam intrutotul in acest proces, am mers la sedinte in aceste 3 luni, am discutat cu domnul Dinu problemele mele, am facut ABC-uri, mi-am citit pastilutele si credintele asa cum mi-a spus, si acum in sfarsit pot spune ca mi-am revenit complet. Evident, am avut recaderi, dupa zile in care imi era foarte bine, mai venea si o zi in care brusc aveam o stare mai proasta, dar asta face parte din procesul de vindecare, si recaderile sunt din ce in ce mai rare cu trecerea timpului, daca faci ceea ce iti este recomandat. Acum cand in sfarsit am inceput sa ma bucur din nou de viata, si sa fiu exact cum eram si inainte, pot doar sa mai spun ca vi-l recomand cu mare mare caldura pe domnul Dinu, pentru ca pe mine m-a scos din impas si m-a readus la viata!
Scrie răspuns