Felicitari pentru programul acesta.

bogdan35
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Sep 22, 2012 12:40 pm

Felicitari pentru programul acesta.

Mesaj de bogdan35 »

Va felicit si totodata va multumesc pentru programul acesta prin care incercati sa ne ajutati sa purtam victorii interioare,in corpul nostru,bravo!
De cand am aflat de site-ul gandestesanatos.ro...am devenit o altfel de persoana,m-am schimbat radical in bine,de aproximativ 3 saptamani nu am mai papat nicio pastilutza pentru relaxare (foloseam distonocalm) si personal,sincer..chiar nu credeam sa ma poata ajuta cineva cu problema pe care o aveam cu starile de panica,anxietate si agorafobie (teama de a pleca de acasa),in prezent,am rezolvat in proportie de 80% problema cu panica,cu starile de panica si trebuie sa mai lucrez la agorafobie,inca am stari in care ma gandesc ca as putea sa patesc ceva cand plec de acasa,dar pe o scara de la 1 la 10,in prezent aceste stari se ridica undeva la maxim 5,6 ca si nota si asta datorita acestui program.Personal,chiar nu credeam ca aceste stari sa fie unele de natura psihologica,nu stiam ca ele depind 100% de mine,tot mergeam la doctori,faceam teste peste teste,investigatii medicale,sa-mi dau seama de unde acele stari de rau si toti ma asigurau ca sunt BINE din punct de vedere al sanatatii.......iar eu tot ziceam,astia sunt prosti,chiar nu vad ca eu ma simt rau? ca am probleme cu inima? Am mers pe la cei mai buni doctori si toti imi spuneau ca doar eu sunt de vina,doar eu port vina starilor pe care le am si ar fi mai bine sa consult un doctor ''legat de cap'':))
Ultima oara,am mers la orl ,ma vaitam din ce in ce mai des de acel idiot si stupid nod in gat,tot credeam ca am o boala venerica in gat(candidoza) si o tot stresam pe doamna doctora de la Militar,apoi dansa intr-un moment de luciditate,imi spune: Bogdane,cred ca stiu rezolvarea ta! Peste drum de noi,se afla un cabinet de psihiatrie....mna,am zis sa merg si acolo,i-am explicat doamnei doctor simtomele mele..si mi-a recomandat sa o vizitez cat mai des..dar din pricina drumului mare de parcurs intre casa si cabinet( cam 200Km) ,m-am lipsit la un moment dat si apoi spre fericirea mea,am dat peste acest program si va spun sincer: Pretul cerut pentru aceste servicii online raportat la calitatea cu care sunt tratat aici si felul in care m-a ajutat acest program sa ma cunosc mai bine si sa-mi inteleg emotiile este enorm de mic,pretul cerut este foarte mic,care cititi ce am scris aici,puteti sa spuneti cum am spus si eu,cand am vizitat prima data acest site-program: Fie sa ziceti ''mai sa fie'' chiar atat de bine e aici? chiar ma va ajuta sa intru in acest program? Va spun sincer: DA!!! Se merita.Si eu am zis la fel la inceput,daca este vreo teapa romaneasca? Dar nu,nu a fost sa fie o teapa ci din contra,un lucru,o minune care mi s-a intamplat tocmai mie,sincer orizontul meu inainte de a da peste acest program,era undeva pe la maxim 36 ani,adica nu ma vedeam traind mai mult de atat,in prezent am 35 ani si sincer sa fiu,am constatat ca viata este cu adevarat frumoasa daca stii sa-ti intelegi trairile,emotiile negative pe care sa le transformi in emotii pozitive,de bucurie,de relaxare.......si sunt abia la sedinta cu numarul 10.......Pana acum,am invatat care-mi sunt sentimentele,emotiile,starile de panica,doamna psiholog m-a invatat cum anume sa evit aceste stari si cum sa cunosc si sa stopez o eventuala stare de anxietate si/sau panica.
MULTUMESC ''gandestesanatos.ro'' (stiu,suna a reclama,dar daca vreti sa schimbati in bine viata voastra,puteti sa renuntati la 300 roni pentru o luna de ajutor si tratament si veti vedea ca NU,nu am facut reclama gratuita acestui site/program;) ).Bafta si multa sanatate tuturor.
Psiholog Roxana Patrascu
Mesaje: 12
Membru din: Mar Feb 07, 2012 12:56 pm

Re: Felicitari pentru programul acesta.

Mesaj de Psiholog Roxana Patrascu »

Buna Bogdan,
Ce ma bucur pentru benefiiciile pe care le resimti, meritul este in primul rand al tau- pentru faptul ca ai ales sa continui cu programul de psihoterepie online GS si te straduiesti sa urmezi recomandarile si exercitiile de aici!
Inteleg ca nu ti-a fost usor cu toate aceste simtome de anxietate, o avalansa de stari neplacute, simptome cognitive si fiziologice de panica, frica ca ai putea suferi de o boala grava, teama cu care parasesti casa, multele ingrijorari cu privire la cauze si modul in care te-ai simtit neinteles si expediat de catre unii medici.
Bogdan, ce bine ca ai inteles ce se intampla in mintea si corpul tau, ca ai gasit raspuns la ingrijorarile tale, ai reusit sa decastrofezi situatiile traite, esti mai linistit si incepi sa iti canalizezi energia mai constructiv, sa te reapuci cu incredere de activitatile sportive si lucrurile pe care le faceai cu usurinta :) Procesul de insanatosire este in stransa dependenta de motivatia de care dispui acum - sa faci eforturi pentru a-ti regasi starea de echilibru emotional, tine-o tot asa - cu multa rabdare si perseverenta!

Cu drag,
Psiholog Roxana Patrascu
roxana.patrascu@psihosolutii.ro 0736.632.545
Liluca
Mesaje: 12
Membru din: Joi Aug 21, 2014 11:49 pm

Re: Felicitari pentru programul acesta.

Mesaj de Liluca »

Experienta mea e legata de atacul de panica si tulburarea obsesiv compulsiva.Dupa o vara supraincarcata(servici stresant zilnic) intr-o seara obosita si plictisita citesc pe net explicatia depresiei,ma regasesc in citeva pasaje si in acel moment am simtit o stare de presiune in tot corpul,mai ales la inima,stare de pierdere a controlului,dorinta de a scapa,lesin ,lipsa aerului si alte simptome care nu mi le amintesc pt ca eram ingrozita.Am chemat salvarea,o mica insuficienta cardiaca,internata citeva zile, sub supravegherea medicilor eram linistita,fara ginduri ,fara panica.La externare nu am inteles nimic,ajunsa acasa am facut alte atacuri de panica,ginduri obsesive,frica,nu ma puteam linisti,nu reuseam sa dorm.Am facut curse zilnice la urgenta de frica sa nu-mi pierd controlul,psihiatrul mi-a dat medicatie ca sa ma linistesc si sa scap de acea stare de anxietate care nu ma lasa in pace.Imi era frica sa nu ma interneze la psihiatrie(lucru care nu s-a intimplat fara nici o explicatie,doar medicatia) Prin intermediul unei prietene am aflat de programul Gindeste Sanatos,am avut incredere in ei de la inceput ,auzisem numai vorbe de lauda la adresa intregii echipe di psihologi.Sunt foarte norocoasa ca am apelat la ei,viata mea s-a schimbat,nu-mi vine sa cred ,asi fi dat orice ca sa inteleg ce mi se intimpla si daca ma pot intoarce la o stare normala.Nu a fost usor de la inceput,multa repetie,exercitii care se fac corect,exact cum scrie,fara interpretari personale.Am inceput sa am un autocontrol mai bun asupra gindurilor mele si nu numai (si la nivel interpersonal),reusec sa ma linistesc,sa zimbesc ,sa fiu fericita. Continui cu sedintele si videointilnirile cu Dr Psoholog Gabriel Dinu,caruia ii multumesc ca m-a readus la viata ,la normalitate,sunt la inceput de drum ,voi continua pt ca stiu ca e alegerea corecta si favorabila existentei mele.Am 35 de ani si sunt la sedinta nr 20.
Psiholog Gabriel Dinu
Mesaje: 66
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: Felicitari pentru programul acesta.

Mesaj de Psiholog Gabriel Dinu »

Draga Liluca,

Ma bucur mult ca am inceput terapia si ca incepi sa-ti controlezi din ce in ce mai bine gandurile, emotiile si comunicarea cu cei din jur!
Chiar daca esti in Italia, ai reusit sa gasesti ajutor si ai fost deschisa la terapia online, prin programul nostru cu sedinte-lectii, asociat cu sedinte pe Skype.
In acest program noi ne-am pus toata stiinta si experienta si ma bucur mult ca te-am ajutat sa-ti regasesti linistea!
Stiu ca mai ai de munca, insa greul a trecut!
Iti doresc o zi cat mai frumoasa si salutari romanilor din Italia!

Psiholog Gabriel Dinu
Tel.: 0724.306.188
www.gandestesanatos.ro
Psiholog Gabriel Dinu
Scrie răspuns