Amic cu simptome maniacale

Loryy1987
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 09, 2017 8:55 pm

Amic cu simptome maniacale

Mesaj de Loryy1987 »

Buna seara! Problema mea este ca sunt speriata de vorbele si comportamentul celui pe care il consideram si il consider amic! Suntem amici de peste 3 ani, suntem amici pentru ca eu nu m-am simtit niciodata atrasa de el si Aveam si am prieten, ideea este ca stiam ca ar avea niste probleme de natura psihica care acum mi Se par foarte grave: logoree, euforie, vrea Sa imi faca cadouri mereu , vorbeste despre faptul ca noi o Sa ne casatorim desi eu nu I-am dat niciodata motive Sa gandeasca astfel, imi este greu Sa inteleg ce spune, imi este greu Sa ii urmaresc ideiile schimbatoare , isi face foarte multe planuri pe care nu le poate duce la sfarsit! Din ce am citit pe internet ar avea simptome maniacale , nu stiu despre ce e vorba dar nu stiu cum Sa ma comport cu el tinand cont ca problemele sunt genetice , tatal lui s-a sinucis cand era mic !Eu nu as vrea Sa faca ceva daca intrerup legatura cu el
chaosed
Mesaje: 1
Membru din: Mar Mai 10, 2016 8:59 am

Re: Amic cu simptome maniacale

Mesaj de chaosed »

as vrea sa subliniez faptul ca prietenul dumneavoastra NU are o tulburare din spectrul celor anxioase, deci in particular nici o tulburare obsesiv compulsiva.
Scrie răspuns