Panica, anxietate, furie, ganduri obsesive

Luminita Taban
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iul 15, 2017 1:17 pm

Panica, anxietate, furie, ganduri obsesive

Mesaj de Luminita Taban »

Buna ziua. Ma numesc Luminita, am 47 de ani. Traiesc in Italia de multi ani. Pot sa va spun ca le-am avut pe toate in ultimul timp. Viata mea era un cosmar. Crize de panica, anxietate de anticipare, furie si tulburare obsesiv compulsiva. Viata nu este usoara pentru nimeni, toti avem probleme de cand ne nastem pana murim. Probleme cu familia de origine, probleme cu munca, cu familia pe care ti-o creezi, probleme cu copilul… Le am depasit pe toate pana intr-o zi, acum 8 luni, cind nu am mai reusit sa le depasesc, sa infrunt problemele. Am inceput cu toate simptomele anxietatii si panicii: ameteala, lipsa de concentrare, greata, tremurat, frisoane, transpiratie, insomnie si palpitatii. Le am incercat pe toate in timp. Am mers la medic si psiholog. Luam medicatie, dar fara rezultate. Pana acum doua luni eram descurajata si deprimata neavand o cale de iesire. M am inscris in tot felul de saituri unde vorbeau psihologi cu tot fel de solutii pentru anxietate. Dar din pacate, cu toata bunavointa mea, nimic nu functiona, nimic. Imi era foarte rau si nu stiam ce pot face. Cine trece prin aceasta situatie stie cat de greu sa traieste cu aceste simptome ale anxietatii. Multe lucruri nu le poti face sau le faci dar este chinuitor. Exact acum 2 luni m am uita la un video pe care il vazusem de cateva ori de pe programul Gandeste Sanatos, unde vorbea de psihologia cognitiv comportamentala, unde explica ca inscriindu te in acest program cu citeva sedinte facute online deja te simti mai bine. Primul numar pe care l am gasit era al psihologului Gabriel Dinu. Multumesc lui Dumnezeu ca am facut acel apel. Cu psihologul am inceput sa ne vedem on line, unde m am inscris la program. Au trecut doua luni de sedinte, eu pot spune ca stau foarte bine. Nu mai sufar de anxietate, doar uneori putina ingrijorare, nu mai sufar de panica, nu mai am iesiri de furie. Avand in vedere ca am vorbit tarziu de tulburarea obesesiv comulsiva, inca mai lucrez cu exercitiile indicate de psiholog. Viata mea s a schimbat. Am fost in vacanta, lucrez… s-au imbunatatit si relatiile cu altii avind in vedere ca in ultimul timp ii invinovateam pe cei din jur pentru tot ce mi se intimpla... Cine sufera stie cat e de greu sa traiesti cu simptome de anxietate. Stiu ca pare incredibil dar este adevarul. Programul Gandeste Sanatos si psihologul Gabriel Dinu mi au schimbat viata in mai bine. Bineinteles trebuie respectate toate indicatiile pe care vi le da psihologul. Aveti incredere si o sa aveti rezultate pozitive. Meritam toti sa fim bine. Multumesc programului GANDESTE SANATOS.
Scrie răspuns