Multe imbunatatiri

simonavs
Mesaje: 12
Membru din: Lun Oct 26, 2020 2:29 pm

Multe imbunatatiri

Mesaj de simonavs »

Buna, tuturor,
Voiam sa va ofer putina speranta si sa va spun ca daca va confruntati cu ganduri obsesive, situatia se poate imbunatati, ba chiar puteti scapa de ele. Am inceput terapia de 3 luni si am scapat de foarte multe ganduri obsesive, mai am cateva probleme, insa am inceput sa controlez totul mult mai bine si gandurile nu mai vin ca inainte. Cand am inceput, aveam anxietate si ganduri obsesive toata ziua, acum insa, pe parcursul unei zile ma preocupa poate doar o ora. Apelati la psihoterapie pentru a putea sa duceti o viata frumoasa, nu are sens sa stam asa, si nu e vina noastra ca creierul nostru ia in seama orice gand.
Andreea18
Mesaje: 7
Membru din: Sâm Ian 09, 2021 11:27 am

Re: Multe imbunatatiri

Mesaj de Andreea18 »

Buna Simona ! Am citit prima ta stare anul trecut si ma bucur ca ai scris din nou acum si ca esti mai bine.Faptul ca ai scris da speranta si altor oameni si uite asa fara sa ne dam seama ne putem ajuta unii pe altii.Ma regasesc in prima ta descriere ,cu mici exceptii de cand am inceput sa accept si de cand am apelat la un Psihoterapeut pe acest site.Sunt putin mai bine fata de cand nu eram sigura de ceea ce se intampla cu mine insa stiu ca am de munca.Sper sa reusesc pentru ca am o viata implinita si mai ales urmeaza sa fiu mamica si mi-am dorit foarte mult acest lucru .Bafta in continuare si sa auzim de bine !
Scrie răspuns