atacuri de panica

just me
Mesaje: 3
Membru din: Mie Ian 15, 2014 3:44 pm

atacuri de panica

Mesaj de just me »

Buna! Pentru toti cei care au atacuri de panica, anxietate sau diferite fobii, faptul ca ne constientizam problemele, ca le acceptam, ca cerem sprijin si ca avem incredere in cei care ne ajuta, cred ca este un mare pas inainte! Pt mine, acest program de psihoterapie online, a venit ca un colac de salvare pt un om care nu stie sa inoate! Locuiesc intr-un oras mic , unde nu exista un cabinet specializat! Am cautat intr-un oras mai mare , dar am fost dezamagita de rezultat! Mi-a luat foarte mult timp sa imi dau seama ce mi se intampla, iar apoi nu gaseam pe nimeni sa ma ajute! Sunt in prima luna de psihoterapie pt atacuri de panica si fobie legata de spitale si e pt prima oara cand ma simt inteleasa , sprijinita si indrumata pe drumul cel bun! Multumesc !
Psiholog Alice Marasescu
Mesaje: 16
Membru din: Mar Ian 24, 2012 1:30 pm

Re: atacuri de panica

Mesaj de Psiholog Alice Marasescu »

Buna seara,

Ma bucur ca si pe tine te ajuta acest program de psihoterapie in rezolvarea problemelor cu care te confrunti!
E nemaipomenit ca ai reusit sa gasesti solutia cea mai buna pentru tine si esti multumita de rezultatele de pana acum.
E foarte bine ca esti motivata. De aceea se vad si progresele deja.
Prin faptul ca ai scris acest mesaj, e posibil sa ajuti si tu, la randul tau, persoane care se afla in situatii similare si nu stiu ca psihoterapia e solutia cea mai eficienta pentru ei, asa cum nici tu nu stiai initial.

Iti urez mult succes in continuare si spor la munca!
Psihoterapeut Alice Marasescu
http://www.gandestesanatos.ro
Scrie răspuns