problemele mele de furie

marisa
Mesaje: 1
Membru din: Mie Aug 06, 2014 6:05 pm

problemele mele de furie

Mesaj de marisa »

Ma cheama Marisa si am intrat pe forum dupa 2 luni de tratament cu dl.doctor Dinu ,si va pot spune ca deja modul meu de a vedea viata s-a schimbat .Efectiv, nu stiu de ce sufeream, dar eram cand nervoasa(furioasa pot spune),pe toate persoanele din jur,aveam impresia ca toti imi vor raul,apoi treceam la stari de depresie si anxietate,pe scurt era un talmes-balmes in capul meu.Cum am si inceput sa va povestesc, acum iau totul mai cu calm,reusesc sa-mi inving frustrarile,si furia,si pot spune ca sunt pe drumul bun.Stiu ca mai dureaza pana voi fi alt om,dar inceputul este bun.Deci,va sugerez tuturor sa aveti rabdare,incredere in psihologul dvs.si vointa foarte multa ptr.ca veti reusi sa treceti peste toate problemele pe care le aveti.
Psiholog Gabriel Dinu
Mesaje: 66
Membru din: Vin Oct 28, 2011 1:35 pm

Re: problemele mele de furie

Mesaj de Psiholog Gabriel Dinu »

Draga Marisa,
Ma bucur foarte mult ca ai intrat pe forum si sper sa ne tii aici la curent cu evolutia ta!
Dincolo de faptul ca aveai stari intense de anxietate si depresie, care aproape ca au disparut, mi se pare foarte important ca ai reluat relatiile cu fiica ta si ca ai inceput sa comunici foarte echilibrat cu mama ta!
Echilibrul si-a facut loc in viata ta si ma bucur ca ai apelat la programul Gandeste Sanatos si la sedinte pe Skype din Italia!
Presimt de si mai bine in curand!
Iti doresc o zi cat mai buna!
Psiholog Gabriel Dinu
Scrie răspuns