Nu disperati anxietatea poate fi invinsa!!!!!!

cipcirica
Mesaje: 1
Membru din: Mar Apr 14, 2015 10:28 am

Nu disperati anxietatea poate fi invinsa!!!!!!

Mesaj de cipcirica »

Buna !! Ma confrunt cu stari de anxietate de 10 ani. M am hotarat sa scriu aici pt a va incuraja pe cei ce suferiti de anxietate si agorafobie. Vreau sa va spun ca am incercat in acesti ani multe tratamente( am fost dependenta de benzodiazepine 5 ani) si terapii la mai multi psihologi. Nimic nu a dat rezultate pana in momentul in care am descoperit platforma Gandeste sanatos". Am aproape 2 luni de cand o urmez si sunt fff bine. Am inca zile in care ma simt rau, dar per total sunt ok. Am speranta ca va fi fff bine. Nu disperati exista o rezolvare la aceasta problema.!!!
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Nu disperati anxietatea poate fi invinsa!!!!!!

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Cipcirica, ma bucur mult ca ai reusit sa scrii pe Forum despre experienta ta cu programul nostru. Intr-adevar, "lupta" ta cu anxietatea a durat ceva si cred ca ti-a fost tare greu.
Eu iti multumesc pentru incredere si te felicit pentru ca ai urmat indicatiile si ca ai fost constiincioasa in ABC -uri si in sarcinile zilnice - iata ca rezultatele se vad.
Felicitari si sper ca zilele mai putin bune sa fie din ce in ce mai rare!

O zi frumoasa!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
AlinaComan
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 04, 2015 9:08 pm

Re: Nu disperati anxietatea poate fi invinsa!!!!!!

Mesaj de AlinaComan »

Buna! Da, anxietatea se poate vindeca. Am avut momente de anxietate si atacuri de panica de multi ani, insa nu stiam cu ce sa asociez simptomele. Asta pana cand am descoperit aceasta platforma. Dupa trei luni de psihoterapie am ajuns sa imi pot controla emotiile mult mai bine si astfel atacurile de panica si starile de anxietate s-au redus foarte mult. Inca din primele 3 sedinte online am simtit ca viata mea se poate schimba in bine, am simtit speranta. Si asa a fost. Recomand persoanelor cu astfel de probleme sa apeleze fara indoieli la ajutorul oferit de "gandeste sanatos" si ii multumesc din suflet domnului psiholog Gabriel Dinu pentru sfaturile si ajutorul acordat!
Scrie răspuns