Anxietate permanenta

AlexDavid
Mesaje: 1
Membru din: Lun Aug 22, 2016 11:39 pm

Anxietate permanenta

Mesaj de AlexDavid »

Buna ziua! Am 22 de ani si de 3 luni ma confrunt cu o anxietate severa, traiesc zilnic cu clipa ca am tensiune mare si ca o sa se intample ceva.Zilnic is asa ametit de cap, beat de cap mai ales cand stau la laptop si telefon am fost la analize, cardiolog, pneumolog dar la neurolog n-am fost...intrebarea mea este, poti sa te simti zilnic ametit, beat asa de cap de la anxietstea aceasta?
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: Anxietate permanenta

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna ziua AlexDavid,
Pentru a stabili cu ce va confruntati este necesar ca pentru inceput sa facem o prima sedinta de evaluare in care sa vedem daca este sau nu anxietate facand o analiza detaliata a starii dumneavoastră.
Anxietatea ne poate afecta si de multe ori simptomele pot fi foarte deranjante si persistente pe parcursul zilei. Este foarte important ca anxietatea sa fie tratata corect pentru a ne bucura de o viata echilibrata.
Daca doriti mai multe detalii sau aveti intrebari, ma puteti contacta cu incredere.

O zi placuta!

Mihaela Iote
Psihoterapeut
0736632545
mihaela.iote@psihosolutii.ro
Gheorghe Raluca
Mesaje: 1
Membru din: Dum Oct 09, 2016 5:31 pm

Re: Anxietate permanenta

Mesaj de Gheorghe Raluca »

Anxietatea este intr-adevar o problema care produce multa suferinta, ai tot felul de stari ciudate care te fac sa crezi ca nu mai exista sanse de scapare, o solutie de vindecare. Si eu m-am confruntat multi ani cu aceasta afectiune si pot spune ca acum sunt mult mai bine si incerc in fiecare zi sa lupt cu gandurile irationale pentru ca de fapt...totul pleaca de la gandurile noastre dar si de la experientele traite in copilarie. Aplicatia ,,gandeste sanatos,, m-a ajutat destul de mult sa ma cunosc mai bine, sa fiu mai optimista si sa ma bucur mai mult de orice lucru marunt. Eu am beneficiat doar de 8 sedinte de psihoterapie in care am invatat pasii pe care trebuie sa ii urmez pentru o vindecare completa, dar mai departe...consider ca eu sunt cea care are mult de lucru cu mine pentru a reusi sa repar tot ce nu a fost bine in trecut si sa-mi schimb total modul de a gandi. Multumesc pentru sprijin psihoterapeutului meu Mihaela Iote si va doresc tuturor sa aveti o viata implinita, sa va bucurati de fiecare clipa si sa nu abandonati niciodata lupta. Anxietatea poate disparea din viata noastra in momentul in care credem cu adevarat acest lucru si gandim pozitiv.
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: Anxietate permanenta

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna Gheorghe Raluca,
Iti multumesc pentru ca ai impartasit experienta ta aici pe forum si ma bucur ca am facut cele 8 sedinte impreuna!
Felicitari pentru ca ai reusit sa inveti sa lucrezi cu gandurile tale si sa te simti mai bine, desi ai avut incercari mari pe parte de sanatate fizica. Stiu cat de greu ti-a fost si iti doresc mult succes in continuare in tratarea acestor stari fizice care ti-au accentuat destul de mult intensitatea anxietatii.

Cu recunostinta,

Mihaela Iote
Psihoterapeut
0736632545
mihaela.iote@psihosolutii.ro
Scrie răspuns