Probleme cu respiratia?

valentinadraghici9392@gmail.com
Mesaje: 1
Membru din: Dum Ian 31, 2021 1:39 pm

Probleme cu respiratia?

Mesaj de valentinadraghici9392@gmail.com »

Buna,sunt noua..am multe intrebari dar putine raspunsuri...se mai confrunta careva cu insuficienta respiratorie de la anxietate? E posibil asa ceva? Adica gen nu,numai cand am un stres mare,de dimineata patesc asta la vreo ora dupa ce ma trezesc pana seR cand ma pun la somn...de dormit,dorm foarte bine..am avut si stari depresive plangeam din orice,fac un stres din lucruri marunte,am facut la inima nu am nimic,analizele la fel ok...oare sa fie anxietate chestia cu respiratia? Hellp ca de un an,ma chinui
Andra2007
Mesaje: 41
Membru din: Joi Noi 29, 2018 4:51 pm

Re: Probleme cu respiratia?

Mesaj de Andra2007 »

Bună!Nu înțeleg exact la ce te referi când spui insuficientă respiratorie.dacă te referi la senzația ca nu primești suficient aer,ca te sufoci sau ca respiri prea repede,prea scurt,atunci intrebarea trebuia sa fie:"exista cineva aici care nu a avut sau are toate astea?"😅Din câte știu, din experiența mea cu anx.,problemele astea cu respirația sunt cel mai des întâlnite, cauzand altele la randul lor,ca si amețeală, de ex..Dacă analizele spun ca ești ok,poate te-ar ajuta niște exerciții de respirație.Gasesti f multe pe youtube.Si te-ar putea ajuta si sa-ti amintesti de fiecare dată ca analizele sunt ok si ca cel mai probabil este o senzație dată de anx si că nu vei păți nimic pt ca o ai.Bafta multă!!
Scrie răspuns