atac de panica

stefana andreea
Mesaje: 1
Membru din: Dum Mar 03, 2013 12:07 pm

atac de panica

Mesaj de stefana andreea »

BUNA ZIUA , STEFANA MA NUMESC , AM ATAC DE PANICA DE ANI DE ZILE , MAMAM MEA IMI SPUNE CA SIGUR CEVA SA DECLANSAT ATUNCI CAND ama nascut, am 36 de ani imediat si o fetita de 12 ani, vreau sa merg sa o duc in vacante sa o duc in strainatate , desi am fost cu avionul acum nu as mai putea merge imi este teama cand inchide usa si raman acolo , am si o claustrofobie dar tot asa de cativa ani , nu aveam nimic pana sa nasc , nu stiu ce sa intamplat cu mine , dar vreau sa pot sa trec peste acest atac care este nesuferit rau , nu le am zilnic dar si cand le am sunt nasoale , mai ma trezesc noaptea si simt ca nu pot respira, si trebuie sa fac ceva sa-mi gassc de lucru , fac curat in dulap , mai desenez ,, este o relaxare pt mine , dar vreau sa scap o data de astea. imi este teama sa plec la drum , la un drum necunoscut pe care poate am mai fost sau nu ,nu stiu cum sa va explic dar simt ca nu mai rezst, cand am un atac de panica sever si daca ar fi coineva langa mine cu un ppistol , as zice sa traga doar ca sa scap mai repede asa stare am , nu mi-ar fi frica , nu stiu ce se intampla cu mine , cand fac atac de panica simt ca nu am aer , imi transpira mainile, palmele , si sunt agitata, am incercat un tratament de la plafar , EMOCALM se cheama medicamentul, este ok sa zic asa , am mai incercat si de la bach remedy , e ok si ala , dar nu mai vreau sa iau pastile ,va rog din suflet sa-mi raspundeti . va multumesc Stefana
Alexandra1985
Mesaje: 2
Membru din: Mar Ian 29, 2013 11:15 am

Re: atac de panica

Mesaj de Alexandra1985 »

Buna Stefana,

Ceea ce simti tu, simt si eu uneori. Nu sunt psiholog dar din ceea ce am invatat pana acum de la domnul doctor Gabriel Dinu, ceea ce simti nu e atac de panica ci o stare de anxietate. Daca poti, incearca sa urmezi cateva sedinte alaturi de domnul doctor care este un om minunat. O sa reusesti sa intelegi ce simti si ce trebuie sa faci.

Eu simt o ameliorare a starii mele. Gandind rational si decaatrastofand stariile emotionale, putem sa simtim cel mult starea de ingrijoarare car e si acesta va trece repede.

Gandeste sanatos,

Alexandra
Scrie răspuns