atac de panica mare

alinafundatureanu
Mesaje: 2
Membru din: Vin Sep 27, 2013 10:54 am

atac de panica mare

Mesaj de alinafundatureanu »

primul meu atac de panica a fost cand mia lesinat baietelu si a facut o criza a inegrit la fata sau vinetit buzele si sia dat ochii peste cap atunci am crezut ca o sa pateasca ceva rau pe urma cum el avea spasmul plansului crizele sau tot repetat de multe ori si lam dus la medic unde ia dat tratament si pe urma incet incet sa vindecat dar eu am vazut altfel problema ca va pati cv foarte grav ca daca se intampla cand nu sant langa el daca il lasam acasa cu cineva ma intorceam inapoi la gandul ca persoana cu care lam lasat nu va stii cum sa procedeze daca va mai face crize si tot asa incet am inceput cu atacurile de panica unul dupa altul pe urma cand miam pierdut casa am facut un atac de panica pe urma la fiecare cearta cu cineva ma blocam si plangeam simi era frica mare pe urma atacul care mia pus capac a fost cand sa intamplat incidentul ala neplacut si din tro gresala ma muscat cainele pt ca mam bagat intre el si persoana pe care a muscat si pe urma ma muscat si pe mine si atunci sa intamplat dar eu am facut o tragedie din asta si ma suparam ca oare de mi sa intamplat mie asta pe urma am inceput sa ma gandesc la faptu ca ma voi imbolnavi ca persoana cealalta imi va vace mie rau sau ca ma va bate imi era o frica foarte mare care bine inteles daca numi omora cainele eu nu ajungeam in situatia asta pt ca il vedeam zi de zi si probabil ca uitam incetul cu incetul dar eu nu miam imginat nimica bun doar rau ca acum voi muri ca o sami ramana copilu fara mama ca sar putea intampla multe lucruri ingrozitoare si nu am vrut sa mananc nu am vrut sa ies din cas nu am vrut sa vb la telefon cu nimeni doar plangeam intruna zi si noapte si nu puteam sa dormdeloc si am tinut vreo patru luni de chestile astea.
Scrie răspuns