Atac de panica, agorafobie

madalina19
Mesaje: 1
Membru din: Mie Aug 06, 2014 3:03 pm

Re: Atac de panica, agorafobie

Mesaj de madalina19 »

bunaziua ..sunt ''noua ''pe acest site,am intrat pur si simplu din curiozitate (dar citind multe ''povesti de viata '' parca ''m-am regasit printre ele ,de foarte mult timp ma stapaneste o frica si in urma cu o luna am facut un atac de panica *la inceput nici nu am stiut ce este ...dar urmarind simptomenele acum realizez ca de fapt a fost atac de panica ) as dori sa pot sa ma ''eliberez'' de aceste ''stari''...sa pot sa fiu din nou ''eu'' (stiu ca este o lupta grea ...dar nu si imposibila ) sper sa pot scrie si eu in curand AM REUSIT ..!!!va multumesc tuturor ptr ''ceea ce ati povestit'' si nu in ultimul rand VOUA PSIHOTERAPEUTILOR care aveti UN SUFLET DEOSEBIT si lucrati cu o maiestrie deosebita ..FELICITARII PSIHOTERAPEUTILOR....
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Atac de panica, agorafobie

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna AnaMaria,

Imi pare rau sa aud ca va confruntati cu aceste stari - imi dau seama ca va e greu si ma bucur ca ati apelat la ajutorul nostru. Din cate descrieti [are ca va confruntati cu stari de anxietate.
Ma bucur ca v-ati facut cont in acest program si va invit sa parcurgeti sedintele 2 si 3. Acolo veti afla ce se intampla in mintea si corpul dvs atunci cand aveti aceste stari si cum va putem ajuta sa invatati sa le controlati cat mai bine.
Anxietatea e perfect vindecabila atunci cand e folosita metoda potrivita.

Anxietatea se poate trata si fara medicatie insa un program structurat de psihoterapie este foarte important in aceste situatii. Da, ne tratata , din pacate anxietatea poate reveni.

Eu sunt aici pentru orice nelamurire.
O zi frumoasa!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
Psiholog Roxana Petrus
Mesaje: 37
Membru din: Vin Aug 02, 2013 1:37 pm

Re: Atac de panica, agorafobie

Mesaj de Psiholog Roxana Petrus »

Buna madalina19,

Ma bucur ca v-a ajutat faptul ca ati intrat pe forum si ati vazut experientele altor persoane care s-au confruntat cu stari similare cu cele pe care le aveti si dumneavoastra.

Asa este, chiar daca este o lupta grea cea pe care o duceti acum cu anxietatea si panica, nu este una imposibila si merita sa depuneti efortul necesar pentru a ajunge la scopul pe care vi l-ati propus. Va multumim pentru cuvintele frumoase adresate, iar daca aveti orice fel de intrebari sau nelamuriri va stau la dispozitie.

O zi frumoasa!
Psihoterapeut Roxana Petrus
Email: roxana.petrus@psihosolutii.ro
Telefon: 0757381077
ruxandra 12
Mesaje: 7
Membru din: Mie Feb 12, 2014 3:25 pm

Re: Atac de panica, agorafobie

Mesaj de ruxandra 12 »

Buna..cu siguranta anxietatea si atacurile de panica le poti invinge doar tu..eu in 4 luni sunt ca noua...plus sa in viata mea au aparut minuni decand gandescpozitiv
Scrie răspuns