Buna

Adriana123456
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Iun 07, 2014 10:01 pm

Buna

Mesaj de Adriana123456 »

Ma numesc Adriana am 31 de ani sunt de multi ani departe de Romania ceea ce imi este foarte greu departe de casa, de parinti mai ales de fetita mea care locuieste cu parinti mei. D astiu este oky foarte oky vb cu ia zilnic prin skayp, mess tell. OKY nu asta este problema. De cateva luni bune ma confrunt cu un atac de panica asa mia zis medicul de fam de aici. La prima sedinta cu el am stat de vorba mia dat niste picaturi XANAX care bineinteles nu leam luat refuz categoric. Oky sa va povestesc ccea ce simt de exemplu nu reusec sa intru intrun supermecato sa fac cumaraturi astept la usa imi intra sotul off doamne, am impresia cand intru acolo ma sufoc, nu mai am saliva am batai ale inimi fff puternice, transpirati in palme, tremur foarte tare offf doamne un chin astae nu dureaza foarte mult cateva minute 5_10 min cam asa, in timpul al vreau sa ies afara las totul sa ies din supermecato, am incercat sa vb cu sotul cu angajatele ninic imi doresc sa scap de acolo. Acceasi stare o am si in autobuz metrou, aglomerati mari, amimpresia mi se face rau cad ninic alceva. Toate astea nu dureazamaimult de cateva minute dar in minutele accelea, nu mai sunt eu nu mamai recunosc. Va rog din suflet daca ati avut si voi aceste sintome ajutatimasa le depasesc, datimiun sfat ce sa fac cumsa procedez. Va multumesc mult!
alexandru28
Mesaje: 3
Membru din: Joi Mai 22, 2014 8:14 am

Re: Buna

Mesaj de alexandru28 »

Starile care le ai tu,le am si eu,legate de spatii deschise,supermarketuri.Bine eu mai multe stari de panica,adica si alte temeri,panica in mai multe situatii.Cea ce povestesti seamana si cu agorafobie(teamă obsesivă și nemotivată de spațiile largi, de locurile deschise, de piețe).La inregistrare pe acest site ai primele 3 sedinte gratuite si unul dintre acesti psihoterapeuti care sunt foarte profesionisti se va uita pe fisa ta,iti va raspunde si te va ajuta sa treci de aceste probleme.Crede-ma ca sunt foarte ok si stiu ce fac si vei reusi sa treci peste.
Psiholog Roxana Petrus
Mesaje: 37
Membru din: Vin Aug 02, 2013 1:37 pm

Re: Buna

Mesaj de Psiholog Roxana Petrus »

Buna ziua,

Imi pare tare rau sa aud ca va confruntati cu aceste simptome de panica si anxietate. Imi imaginez ca nu va este deloc usor sa resimititi aceste stari suparatoare.

Am am vazut ca v-ati creat o fisa personala si ati reusit sa parcurgeti primele 3 sedinte gratuite din program. Urmatorul pas ar fi sa continuati terapia, sa aveti parte de interventie specializata pentru starile pe care le resimtiti (in care repetitia este extrem de importanta) si in care veti intelege mai bine de unde provin starile pe care le aveti si veti invata cum sa va controlati aceste stari si simptome atat de chinuitoare care va impiedica sa va traiti viata din plin.
Atacurile de panica sunt o problema des intalnita, dar oamenii pot reusi cu ajutorul terapiei sa le controleze, sa ajunga sa se simta mai bine si sa se bucure de oamenii si de lucrurile frumoase din vietile lor.

Alexandru28, iti multumim pentru cuvintele frumoase adresate si ne bucuram ca acest program este util pentru tine si te ajuta in lupta pe care tu o duci acum cu starile de panica si anxietate.

Va stau la dispozitie pentru orice intrebari sau nelamuriri. Putem comunica in fisa dumneavoastra in acea sectiune de „Comunicare cu psihoterapeutul” in care gasiti mesajele mele si ma puteti contacta si la numarul de telefon 0757381077. Va doresc o zi frumoasa!
Psihoterapeut Roxana Petrus
Email: roxana.petrus@psihosolutii.ro
Telefon: 0757381077
Scrie răspuns