buna

laura_1975
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 16, 2014 11:43 am

buna

Mesaj de laura_1975 »

azi am gasit acest site ,mi se pare interesant.ma numesc laura si am 39 de ani...cred ca am atac de panica sau nici eu nu stiu ce am.....cer e ca ma simt foarte obosita fara chef de nimic....de vreo 2 luni simt un nod in gat care nu imi da pace deloc,interesant este ca acesta dispare pt cateva zile daca uit sa ma gandesc la asta,ma simt tot timpul ametita si simt o presiune in ceafa si intre umeri.interesant este ca noaptea cand ma pun la somn imi dispar toate durerile si starile de rau.am facut cu cateva luni in urma un set de analize si au iesit toate bune.medicul meu de famile imi spune de fiecare data ca sunt ok desi eu ma simt fara nici o vlaga.va rog sa ma ajutati,sunt constienta ca toate aceste stari vin doar din capul meu.
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: buna

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Laura,

Imi pare rau sa aud ca te confrunti cu aceste stari - imi dau seama ca iti e dificil si ma bucur ca ai apelat la ajutorul nostru. Din ce descrii pare ca te confrunti cu o stare de anxietate. Eu te invit sa completezi in fisa ta - in sedinta 1 - cat mai multe dintre simptomele cu care confrunti, asa incat sa putem face o evaluare cat mai buna si apoi sa incepem impreuna sa invatam sa controlezi aceste stari atat de neplacute.

Sedintele 2 si 3 te vor ajuta sa intelegi mai bine ce se intampla in mintea si corpul tau atunci cand ai aceste stari si cum te poate ajuta psihoterapia cognitiv comportamentala sa inveti sa le controlezi cat mai bine.

Eu sunt aici pentru orice nelamurire, asa incat nu ezita sa imi trimiti mesaje in fisa, in sectiunea Comunicare si psihoterapeutul.

O zi frumoasa!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
Scrie răspuns