depresie postnatala anxietate si atac de panica

mihaela 2000
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Oct 04, 2014 1:27 pm

depresie postnatala anxietate si atac de panica

Mesaj de mihaela 2000 »

Buna ziua
Azi am incheiat o luna de terapie si doresc sa va impartasesc starile cu care m-am confruntat inainte si dupa ce am terminat aceasta luna de terapie.
Totul a inceput dupa ce am nascut. Dupa nastere am fost nevoita sa ma operez de fiere si dupa operatia de fiere am fost trimisi la Cluj de urgenta, cu Vlad bebele meu, trebia si el operat, dupa doctorii din Sibiu, dar Vlad a scapat de operatie si acum este bine. Cand s-au linistit apele si toti eram bine au inceput stariele mele in magazin daca mergeam ameteam aveam palpitatii si credeam ca o sa lesin am inceput sa evit sa mai merg la magazine. Imi erea frica sa nu se intample ceva rau cu Vlad sa nu moara, sa nu raceasca ... Apoi am ajuns sa imi fie frica sa ies afara la fel mi se facea rau. Eram tot timpul ametita si obosita.
Imi era frica ca o sa fac infarct sau atac cerebral si asa am ajuns la cardio perfect sanatoasa, la neuro perfect sanatoasa dar mie imi era rau am ajuns la psiholog mi s-a spus ca am depresie cu anxietate si atac de panica dar frica a ramas. M-am simtit bine o perioada dar au aparut iar starile si atunci am gasit programul gandeste sanatos mi-am facut abonament si asa am inceput sa inteleg ce se intampla cu mine. Inca mai am teama cand ies afara dar stiu sa o controlez, ma plimb mai mult decat in fata blocului, merg singura la cumparaturi in magazine mici. Ma joc si ma bucur de vlad fara sa ma mai gandescs daca se intampla ceva cu el. Acum ma bucur mai mult de viata. Si stiu ca o sa ajung sa scap de tot de starile acestea.

MULTUMESC IRINA PENTRU TOT.
RonRon
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 28, 2014 6:29 pm

Re: depresie postnatala anxietate si atac de panica

Mesaj de RonRon »

Felicitari, sincer eu sunt foarte fericita ca am gasit acest site cu oameni minunati. Lucrurile incep sa intre in normal si nu pot decat sa ma bucur. Iti doresc multa, multa sanatate si zile superbe!
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: depresie postnatala anxietate si atac de panica

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Draga Mihaela, ma bucur mult ca ai hotarat sa iti impartasesti experienta pe Forum. Imi dau seama ca starile prin care ai trecut au fost tare chinuitoare si te felicit ca ai avut curajul de a incerca sa faci ceva in privinta lor.
Ai lucrat constiincios si ai urmat indicatiile mele asa incat de acum rezultatele nu pot fi decat si mai bune. Repetitia e instrumentul tau cel mai de pret.

Iti multumesc pentru aprecierile bune si sper ca si de acum incolo sa auzim vesti de bine!
Mult succes!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
mihaela 2000
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Oct 04, 2014 1:27 pm

Re: depresie postnatala anxietate si atac de panica

Mesaj de mihaela 2000 »

RonRon multumesc si eu iti doresc multa sanatate si fericire
Irina eu iti multumesc pentru tot si repet in fiecare zi .
Scrie răspuns