Tulburari de anxietate si atacuri de panica

carmen35
Mesaje: 1
Membru din: Mar Ian 13, 2015 9:41 pm

Tulburari de anxietate si atacuri de panica

Mesaj de carmen35 »

Buna! Acum cateva saptamani am trecut si eu printr-o perioada urata sa-i spunem. Am fost diagnosticata cu tulburare anxioasa si faceam foarte des , de fapt zilnic atacuri de panica. Pe langa tratamentul medicamentos , mi s-a recomandat si psihoterapie. Intamplator am gasit pe internet acest site, din curiozitate am intrat si m-a facut sa am incredere din primele sedinte. M-am inscris si cu ajutorul psihoterapeutei Irina Paraschiv , careia ii multumesc din tot sufletul, ma simt foarte bine. Sedintele pe care le-am urmat impreuna cu filmuletele, exercitiile urmate,m-au facut sa inteleg ce se intampla cu organismul meu in acele momente, ca nu mi se intampla de fapt nimic rau, m-au facut sa nu imi mai fie frica si sa incerc sa nu mai am ganduri irationale. Evident ca nu am reusit de la inceput, dar usor, usor am resusit sa depasesc momentele, repetand tot timpul ce mi se spunea , am ajuns sa ma simt bine, sa am incredere in primul rand ca ma fac bine, pentru ca imi pierdusem si increderea. Recomand tuturor celor care au probleme sa incerce macar, sa nu isi piarda increderea, pentru ca se poate..cu ajutorul acestui program este extraordinar. Inca o data multumesc, psihoterapeutului meu, Irina Paraschiv si sanatate tuturor!
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Tulburari de anxietate si atacuri de panica

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Draga Carmen, ma bucur mult ca ai scris pe forum despre experienta ta. Iti multumesc pentru increderea acordata si te felicit ca ai lucrat constiincios, asa incat sa reusesti sa iti invingi aceste stari care te chinuiau de mult timp.

De acum incolo repetitia te va ajuta sa le previi si sa te bucuri cat mai mult de viata.

Mult succes si sper sa auzim multe vesti de bine!
Irina Paraschiv
Psihoterapeut
+4 0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
www.psihosolutii.ro
www.gandestesanatos.ro
Scrie răspuns