Despre mine

Llocin
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 24, 2015 5:30 pm

Despre mine

Mesaj de Llocin »

Buna , citind mesajele voastre in mare parte am vazut ca au efect terapiile . Si eu am apelat la acest sait pentru ca sufăr de atacuri de panica , anxietate si depresie de 5 ani si parca deja vad ca ma simt din ce in ce mai bine si parca prind curaj in tot ceea ce vreau sa fac , care pana acum o saptamana eram alta . Vedeam lucrurile alt fel , nu mai aveam nici un chef de viata si acum abia astept sa vin de la servici sa fac ședința sau sa stau de vorba cu Dmn . Andreea Neacsu este o persoana foarte draguta si cu o voce calda . Va doresc tuturor multă sănătate si sa aveti grija de voi :)
Psiholog Andreea Neacsu
Mesaje: 29
Membru din: Lun Oct 13, 2014 3:39 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Psiholog Andreea Neacsu »

Buna seara ma bucur ca ati decis sa intrati in programul nostru de terapie online si va multumesc din suflet pentru increderea acordata si o sa vedeti cum lucrurile vor incepe sa mearga mai bine cu ajutorul terapiei. Va multumesc si o seara placuta va doresc.


andreea.neacsu@psihosolutii.ro
0735.88.41.05
O viata fara bucurie este ca un an fara primavara! Învata sa te bucuri de viata!
Cubex123
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mar 27, 2015 4:30 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Cubex123 »

Buna Llocin, sa stii ca nu esti singur/a care se confrunta cu anxietate si atacuri de panica si eu sunt in aceeasi situatie la fel ca tine. Eu de cand am inceput terapia simt unele inbunatatiri 4 zile am fost extraordinar de bine nu aveam niciun gand negativ totul a fost foarte bine. Insa nu uita ca in timpul recuperari sunt sanse sa ai recaderi o sa inveti mai multe pe parcursul terapiei.
Am vazut ca ai precizat si tu ca vedeai lucruriile altfel la ce te-ai referit mai exact?:)
Psiholog Andreea Neacsu
Mesaje: 29
Membru din: Lun Oct 13, 2014 3:39 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Psiholog Andreea Neacsu »

Buna iti multumesc pentru sustinere Cubex123 :))

andreea.neacsu@psihosolutii.ro
0735.88.41.05
O viata fara bucurie este ca un an fara primavara! Învata sa te bucuri de viata!
Llocin
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 24, 2015 5:30 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Llocin »

Buna , adica vedeam lucrurile alt fel , tot ce era frumos mi se părea indiferent ca este sau nu nu ma interesa , sau daca fetele ma invitat la suc sau la plimbare mai bine preferam sa stau acasa in pat decat sa ies cu ele , pe cand acum am prins curaj ies cu fetele ma plimb si ma simt foarte bine :)
Cubex123
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mar 27, 2015 4:30 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Cubex123 »

Este bine ca ai inceput sa faci progrese:) Continua tot asa si toate vor reveni la normal. Nu uita ca asta cere timp nu numara zilele si lasa timpul sa treaca:)
Si eu mi-am mai revenit putin senzatie de vedere ciudata incepe usor sa dispara deoarece incerc sa nu ma focusez pe acel lucru.
Nu uita ca anxietatea va face tot posibilul sa se lege de orice chestie indiferent cat de mica e si iti poate juca feste. Nu te lasa. Lasa sa vina cand vor si sa plece cand vor.
Sanatate si succes:)
Llocin
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 24, 2015 5:30 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Llocin »

Multumesc mult pentru sfaturile date Cubex123 si o sa țin cont de ele :)
Llocin
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 24, 2015 5:30 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Llocin »

Tu cum te mai simți ? :) esti ok?
Cubex123
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mar 27, 2015 4:30 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Cubex123 »

Llocin scrie:Tu cum te mai simți ? :) esti ok?
Eu ma simt foarte bine multumesc:) Totul merge ca la carte.
Nu pot sa spun ca miam revenit complet dar in proportie de 80-90% miam revenit.
Tu cum te mai simti?
Llocin
Mesaje: 11
Membru din: Dum Mai 24, 2015 5:30 pm

Re: Despre mine

Mesaj de Llocin »

Ma bucur sa aud asta , eu am perioade si perioade cand sunt bine cand cad iar dar sper sa reușesc sa îmi revin :)
Scrie răspuns