Atac de panica

slaura
Mesaje: 1
Membru din: Joi Mai 07, 2015 2:43 pm

Atac de panica

Mesaj de slaura »

M-am hotarat sa scriu pentru ca si pe mine m-au ajutat foarte mult sfaturile si povestile altor persoane care au suferit atacuri de panica. La mine totul a inceput acum 1 an atunci cand am aflat ca trebuie sa suport o interventie chirurgicala. La acel moment nici eu ,nici medicii pe care ajunsesem sa-i vizitez saptamanal nu si-au dat seama ca ma confruntam cu atacuri de panica. Totul a devenit mai clar dupa operatie, cand starile pe care le aveam de 1 an de zile nu au disparut, toate analizele erau bune, dar eu nu ma simteam bine.Stiti cu siguranta despre ce e vorba, deci nu are sens sa mai povestesc prin ce treceam. DA! Prin ce treceam (la trecut), pentru ca ,acum, multumita lui Dumnezeu si sedinteleor de psihoterapie cu Gabi,am inceput sa ma simt mult mai bine ,iar atacurile de panica au disparut. Totul s-a petrecut brusc: am realizat ca de 10 zile nu mai facusem nici un atac de panica si starea mea generala s-a imbunatatit. Mai sunt insa momente in timpul zilei cu stari de anxietate, de cele mai multe ori atunci cand am timpi morti(adica atunci cand nu fac nimic si probabil mintea mea mai gaseste cate un gand nesanatos ), dar fac tot posibilul sa alung orice gand ngativ din mintea mea ,de cele mai multe ori citind ,chiar si pastilutele de pe site.Totul este ca in acele momente sa nu dai voie gandului irational sa creasca in mintea ta, pentru ca asa ajungi la un atac de panica. Distruge-l inainte ca el sa creasca pentru ca numai tu esti responsabil de starea ta :vezi filmuletele de pe site fa un ABC ,citeste cartile recomandate de psiholog, credeti-ma functioneaza.E greu si dificil doar pentru ca asta crezi! Urmati sfaturile psihologilor pentru ca va vor ajuta foarte mult, chiar daca, poate la inceput nu veti crede ca niste sedinte de psihoterapie pot inlatura acele stari groaznice pe care le aveti.Am inceput terapia in mai,dar si acum mai citesc pastilutele si fac ABC-uri, iar asta cu siguranta m-a ajutat foarte mult. Multumesc mult Gabi! Aveti incredere in voi si lucrati mult cu mintea voastra! Succes!
cubixr
Mesaje: 1
Membru din: Mar Dec 15, 2015 6:32 pm

Re: Atac de panica

Mesaj de cubixr »

Buna ziua m-am inscris in acest program, pntru ca am vazut in echipa de psihologi ca apare si domnisoara Andreea Neacsu si m-am gandit sa va impartasesc experienta mea cu Andreea : totul a inceput acum 2 ani cu o stare de anxietate ( atunci nu stiam ca este vb de anxietate ) dupa care totul a degenerat in niste atacuri de panica( la fel nu stiam ca sunt atacuri de panica si credeam ca este vorba de un preinfarct sau de altceva medical) am fost si mi-am facut toate analizele si toate investigatiile medicale si eram perfect sanatoasa dar mie imi era foarte rau. Astfel am ajuns sa umblu din psiholog in psiholog pna am ajuns la Andreea. Trebuie sa recunosc ca am fost putin sceptica la inceput ( vazand ca face parte din noua generatie) dar pe parcurs am inceut sa ascult de ea mai ceva ca la scoala :P . Acum se implinesc 2 ani si jumatate de cand nu mai am nimic datorita ei.Asa dar m-am gandit sa scriu pt ca vad ca este foarte multa lume care are nevoie de ajutor si m-am gandit sa va fiu de folos si VREAU SA II MULTUMESC DIN SUFLET LUI ANDREEA PT TOT CE A FACUT PENTRU MINE . Sper ca povstea mea sa va fi de folos :P
Psiholog Andreea Neacsu
Mesaje: 29
Membru din: Lun Oct 13, 2014 3:39 pm

Re: Atac de panica

Mesaj de Psiholog Andreea Neacsu »

Buna ma bucur sa aud ca esti bine si ma simt foarte onorata de cuvintele frumoase pe care le-ai folosit la adresa mea. Sedintele de terapie cu tine au fost foarte frumoase si interactive si ma bucur din suflet sa aud ca esti bine. Sunt foarte mandra de tine si iti multumesc din suflet pt ca te-ai gandit sa imi faci un asemenea cadou acum in aceasta luna superba. Iti multumesc :D

andreea.neacsu@psihosolutii.ro
0735.88.41.05
O viata fara bucurie este ca un an fara primavara! Învata sa te bucuri de viata!
Scrie răspuns