Ganduri obsesive si anxietate permanenta.

Re7z19
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 14, 2015 11:04 pm

Ganduri obsesive si anxietate permanenta.

Mesaj de Re7z19 »

Buna seara, ma numesc Constantin am 20 de ani si sunt din Timisoara.Pe la varsta de 15-16 ani am avut o perioada de vreo 1-2 luni in care am folosit anumite prafuri dar si joint-uri fumam mai rar, insa prafuri am consumat destul de mult.Acele prafuri erau unele de la un magazin de "legale", inca de pe atunci am simtit anumite transformari, la nivelul nervilor si al creierului probabbil insa anul trecut cam pe vremea aceasta am facut RMN, EKG si mai toate analizele si toate mi-au iesit foarte bine, insa nu inteleg de unde aceste stari daca sunt sanatos tun?Nu pot sa-mi explic, tin sa precizez ca am avut un deces in familie la care nu ne asteptam, a fost ca un soc pentru mine, practic de atunci a inceput totul mai accentuat.STARILE SUNT URMATOARELE: AMETEALA TOT TIMPUL, STARI DE CONFUZIE, STARI CA SI CUM NU AR FII REAL CE SE INTAMPLA, CA SI CUM AS FII INTR-UN VIS(EXACT CA ATUNCI CAND FUMAM, SAU LUAM ACELE PRAFURI, EXACT ACEEASI STARE O AM).DECI TIN SA PRECIZEZ CA EU ACUM MA SIMT SI AM UNELE STARI EXACT PE CARE LE AVEAM ATUNCI CAND CONSUMAM ACESTE PRAFURI/JOINTURI SI CARE NU MI PLACEAU DELOC, EXACT ACELE STARI DE PANICA(PENTRU CA DE AIA M-AM SI LASAT PENTRU CA AM AJUNS LA UN MOMENT DAT CAND AM FUMAT DE AM VRUT SA SUN LA SALVARE).AM O STARE DE AMETEALA SI PARCA MA UIT ASA..IN GOL NU MA MAI POT CONCENTRA DELOC.NU STIU CE SE INTAMPLA CU MINE, AM FOST LA UN PSIHIATRU ACUM UN AN SI MI-A DAT XANAX, CARE VREAU SA VA SPUN CA MI-A FACUT MAI RAU DE ATAT, DECI IMI ERA MAI RAU DE LA XANAX VA ROG SA MA CREDETI, ACELE STARI SE ACCENTUAU SI MAI TARE :).ASTEPT RASPUNSURI VA ROG, CE MA INDRUMATI SA FAC?TIN SA PRECIZEZ CA DE CAND AM FOLOSIT ACELE STUPEFIANTE AU TRECUT VREO 4-5 ANI, CHIAR SE POATE SA MAI AM IN ORGANISM CEVA, SAU SUNT DOAR SECHELE RAMASE?MULTUMESC.
daniel05
Mesaje: 50
Membru din: Joi Ian 03, 2013 2:18 pm

Re: Ganduri obsesive si anxietate permanenta.

Mesaj de daniel05 »

Salut Constatantin, din ce ai povestit tu aici par a fi simptome de anxietate, dar incearca sa iei legatura cu un psiholog, te va ajuta. Intr-adevar acele substante iti pot genera o stare de anxietate, stare care tu o recunosti si in perioada cand nu mai esti sub influenta lor. Dupa atatia ani iti dai seama ca nu le mai ai in corp, dar starea de anxietate a ramas.
Terapia este foarte buna in starile de anxietate, am simtit- o pe propria piele, atat eu cat si multi altii, asa ca incearca, n- ai ce pierde :)
Re7z19
Mesaje: 2
Membru din: Lun Dec 14, 2015 11:04 pm

Re: Ganduri obsesive si anxietate permanenta.

Mesaj de Re7z19 »

daniel05 scrie:Salut Constatantin, din ce ai povestit tu aici par a fi simptome de anxietate, dar incearca sa iei legatura cu un psiholog, te va ajuta. Intr-adevar acele substante iti pot genera o stare de anxietate, stare care tu o recunosti si in perioada cand nu mai esti sub influenta lor. Dupa atatia ani iti dai seama ca nu le mai ai in corp, dar starea de anxietate a ramas.
Terapia este foarte buna in starile de anxietate, am simtit- o pe propria piele, atat eu cat si multi altii, asa ca incearca, n- ai ce pierde :)
Salut Daniel, poti sa-mi lasi o adresa de facebook/skype/messenger sa discutam putin?multumesc.
daniel05
Mesaje: 50
Membru din: Joi Ian 03, 2013 2:18 pm

Re: Ganduri obsesive si anxietate permanenta.

Mesaj de daniel05 »

Ti-am trimis un PM
Scrie răspuns