Stare ciudata!

CristianKrs
Mesaje: 2
Membru din: Lun Feb 29, 2016 8:30 pm

Stare ciudata!

Mesaj de CristianKrs »

Buna ziua tuturor.In cele din urma m-am decis sa scriu si eu pe acest forum despre asa zisul atac de panica de care sufar si sunt foarte curios sa vad daca si voi suferiti la randul vostru de simptomele ce o sa le mentionez in continuare. Sunt barbat am 22 de ani.Deci sa incepem cu esentialul la mine simptomatologia atacului de panica se manifesta printr-o deranjanta ameteala ce nu ma lasa deloc nu este o ameteala prin momente de dezechilibru,stare ca pic senzatia ca sunt beat si merg pe 7 carari.Am avut si momente pot sa spun ca au fost 3 4 la numar cand de nicaieri m-au luat palpitatiile si o stare generala de rau ca si cum m-as desprinde de corp si as plutii,e o stare foarte ciudata si deranjata iar numai cine trece prin asa ceva poate intelege astfel de situatii am ajuns si al spital la urgente avand o tensiune de 16 cu 8 dar tensiunea s-a instalat tot pe fondul atacului de panica fiind foarte incordat si temator de ceea ce mi se intampla deoarece EKG ce mi s-a facut nu a demonstrat ca as avea vreo problema la inima.Iar acum mai nou am avut 2 episoade cand ma trezesc in toiul noptii ora fiind mereu aceeasi undeva la 5:20,5:30 dupa un vis urat pur si simplu ma trezesc stau putin pierdut in spatiu dupa care simt cum incepe sa ma cuprinda un fior si inima incepe sa o ia la trop involuntar ca sa ma calmez trebuie sa beau 2 pahare cu apa si sa iau niste zahar si sai mi tot repet ca nu am nimic si ca totul e doar in capul meu. Sunt curios daca se mai confrunta si altcineva cu aceste simptome descrise de mine. :mrgreen:
albyna
Mesaje: 7
Membru din: Lun Aug 03, 2015 5:45 pm

Re: Stare ciudata!

Mesaj de albyna »

Bună Cristian,am trecut și eu prin aceleași simptome...cu ajutorul terapiei am reușit sa scap de ele.Te sfătuiesc sa încerci și tu terapia cu cei din echipa gandestesanatos.ro. Dacă te pot ajuta cu ceva nu ezita sa.mi scrii.
Scrie răspuns