Nu mai pot

Linduka
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 01, 2016 11:28 am

Nu mai pot

Mesaj de Linduka »

am primit o veste rea o poza cu sotu meu cu alta femeie dar nu a fost prima data am mai trecut prin infidelități din astea dar niciodată nu ma afectat atât de tare si dintr-o data mi sa inclestat gura si imi batea inima tare si timp de 4 ore nu am mai iesit din socu ala...eram în Londra acuma am venit acasa de 2 zile și lam vazut cu ea cu ochii mei și el ma tot minte ca nu are nimik cu ea ca are ceva afaceri ca e pe interes...și am făcut deja 2 atacuri de panica ....a fost un soc emoțional nu?și ce trebuie sa fac?ptag ca nu pot să-mi controlez mintea și nimeni nu ma înțelege cred ca eu vreau sau ca o fac intenționat. ...eu tot ce mai vreau e să-l mai vad o data sî să-mi spună pe fata ca gata nu sa îmi dea speranțe sau sa ma mai mînta de zece ani duc aceeași poveste și simt ca nu mai pot...sa duc singura atâta suferinta și lacrimi unde sa ma duc ce sa fac va rog ajutați-mă ca plange și baiatu meu
Linduka
Mesaje: 2
Membru din: Joi Dec 01, 2016 11:28 am

Re: unde sa ma duc?sa nu ma facă nebuna

Mesaj de Linduka »

Și încă ceva din ziar aia cu socul mia rămas un nodul aici la gat în spate și o înțepătura continuie în piept. ....și am noduri în gat sîmi ca nu mai pot sa înghițesc. ...e rău? Ce se întâmplă cu mine?
Psiholog Irina Paraschiv
Mesaje: 155
Membru din: Lun Iul 02, 2012 1:17 pm

Re: Nu mai pot

Mesaj de Psiholog Irina Paraschiv »

Buna Linduka, imi pare tare rau sa aud ca treci prin aceste stari si aceasta situatie. Cred ca iti e tare greu si ma bucur ca ai decis sa apelezi la ajutorul nostru. Din ce descrii treci prin stari de panica si de anxietate. Stiu ca senzatiile pe care le simti sunt tare neplacute, dar nu sunt periculoase.
Am vazut ca ai parcurs primele 3 sedinte -lectii - te invit sa mai vezi o data filmuletul intitulat Atacul de panica - explicatia, din lectia a 3a.
Acolo sunt descrise in mare detaliu simptomele care te sperie, asa incat sa te poti linisti.
Eu sunt aici pentru orice intrebare.
O zi linistita!
Psihoterapeut Irina Paraschiv
0735 884 103
irina.paraschiv@psihosolutii.ro
Scrie răspuns