Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culcare

Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Larisa40 »

Roxana,ce mai faci? Cum ești?
roxana2306
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 7:43 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de roxana2306 »

Tot asa... nu sunt prea bine... maine am prima ședinta cu psihiterapeutul, Mihaela Iote. Tu?
Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Larisa40 »

Si eu vreau sa încep de mine și tot cu Mihaela, ea a fost ce care mi-a preluat fisa..deci vom fi partenere de terapie :D
Livia1987
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 24, 2017 2:43 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Livia1987 »

Mai are cineva in anxietate senzatia ca nu poate respira bine si nevoia permanenta de a trage aer in piept?
ciprian1985
Mesaje: 9
Membru din: Vin Iun 23, 2017 9:10 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de ciprian1985 »

da,as putea sa spun ca oftez foarte des,de fapt chiar exagerat de mult
Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Larisa40 »

Da,și eu..am avut senzația asta zile la rand,dar pur și simplu a trecut timpul,o mai am rar,doar ca la mn se schimba simptomele periodic..acum am o senzație de rau de când ma trezesc, simt furnicaturi în mâini și inima îmi bate foarte tare la trezire..ma tine maxim o ora,dar am zile când ma tine și câteva minute..sunt foarte speriata de senzatiile astea :(...eu am somatizatat pe inima
Livia1987
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 24, 2017 2:43 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Livia1987 »

Eu am foarte puternica senzatia ca nu am aer si inca nu sunt convinsa ca este de la anxietate,desi am facut investigatii medicale.Trag aproape tot timpul aer in piept ca si cum m as sufoca si e ingrozitor.Incerc sa ma controlez dar inca nu prea reusesc.de cand faceti psihoterapie si cu v a ajutat pana acum larisa40?
Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Larisa40 »

M-a ajutat sa scap de senzatii ,unele dintre ele..târziu am realizat ca nu le mai am..dar mai am încă de mult de lucru cu acceptarea...cum ai spus și tu,încă nu cred a tot ce am este din cauza anxietatii..acum nu mi se mi face rau când ies pe poarta..sau sa simt ca merg și mi se taie picioarele sau ca amețesc si cad....cum am spus,lucrurile s au întâmplat fără sa îmi dau seama ca mi s-au întâmplat
Livia1987
Mesaje: 5
Membru din: Mie Mai 24, 2017 2:43 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Livia1987 »

Nu putem sa vb si altundeva?fb sau telefon larisa40?
Ionutboby
Mesaje: 5
Membru din: Lun Iul 24, 2017 3:13 pm
Contact:

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Ionutboby »

FI TARE. SIGUR O SA NE AJUTE PSIHOTERAPIA. IN MOMENTELE ASTEA SUNTEM CA NISTE ``COPII`` LIPSITI DE EDUCATIA PARINTILOR, IAR PSIHOTERAPEUTII CRED CA SUNT PARINTII POTRIVITI. NICI EU NU M-AM TREZIT BINE AZI. SI INCA NU MI-AM REVENIT. DAR MA CONCENTREZ ASUPRA LUCRURILOR BUNE, CAFEAUA DE DIMINEATA, O MUZICA VESELA, SI MA AJUTA FAPTUL [SA NU RAZI] CA AM 5 PISICI DRAGUTE, SI ASA BINE TE SIMTI CAND LE VEZI MOACA, CAND LE IEI IN BRATE .... SI MAI ALES CAND TE TREZESTI CATEODATA CA IN PAT CU TINE CAND DORMI, SUNT SI 5 PISICI:)
DACA NU AI PISICA, POATE TI-AR PRINDE BINE. SAU POATE SI UN CATEL, IL PLIMBI, TE OCUPI DE IGIENA LUI, DE TOT CE TINE DE EL ....
Scrie răspuns