Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culcare

Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culcare

Mesaj de Larisa40 »

Exact asta simt ,de când ma trezesc ma ia o stare de leșin și agitație!! Asa m-am saturat de stările astea ale mele încât am momente când ma gândesc ca mai bine mor,cu toate ca îmi este foarte frica de moarte!! De 2 ani jumate ma chinui cu tot felul de simptome,trec unele apar altele, :( :( ...de cum ma trezesc îmi spun: iar o zi de chin!! Nu mai pot! Am ajuns la capătul răbdării!! Analize peste analize,cardiologi,endocrinologi, psihiatrii,psiholog...toți îți spun că ești bine dar tu nu te simți asa!! Am ajuns o epava,nu reușesc sa ma motivez deloc,tot timpul ma gândesc:eu mor!! Îmi este frica sa ies afara,sa merg la serviciu..de cum ies pe poarta ma ia amețeală și stare de leșin.Am încercat tot aresenalul..medicație, produse naturiste,meditație, cărți...bani cheltuiți cu duiumul,și eu tot mai rau sunt!!Mi-am luat cățel, pisica aveam deja,acum are grija mama soacra și soțul de ei,pt ca eu nu mai am niciun chef de jucat cu ei..pur și simplu îmi vine sa stau chircita în pat toată ziua și sa plâng în continuu ..chiar și acum când scriu îmi este foarte rău!! :( :( :( .De fel sunt o fire pesimista și tot timpul ma gândesc numai la rău!
roxana2306
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 7:43 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de roxana2306 »

Cum te mai simți? Ai început psihoterapia?
Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Larisa40 »

Inca nu...am avut câteva zile mai bune dar de ieri am recăzut...chiar ieri după prânz am avut un atac de panica destul de urat :(....acum eu sunt la stadiul când simt furie pe mine, pe faptul ca nu ma pot controla, ca ma las dominata de niște gânduri iraționale..nu mai stiu sa zâmbesc, sa simt bucurie..știu doar sa ma vait și sa ma plâng toata ziua! :(...tot timpul simt ca îmi bate inima ciudat,ca parca am amețeli..nu pot sa ies singura din casa..toată lumea îmi spune sa îmi accept stările, dar eu nu pot sau nu vreau ,nu stiu
roxana2306
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 7:43 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de roxana2306 »

Sa mănânci si sa dormi poți? Eu dorm foarte rau... ma trezesc noaptea de multe ori, speriata... si nu ma simt odihnita deloc... de slăbit, slăbesc pe zi ce trece
Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Larisa40 »

Și eu stau foarte prost la capitolul mâncare și somn...la fel am slăbit și eu,nu am pofta de mâncare dar ma chinui sa înghit ceva acolo toată ziua..ca sa dorm bine fără sa ma trezesc peste noapte agitata și speriata iau Xanax de 0,25..aseară în schimb am luat un Nervocalmin..m-a amețit un pic la început, am adormit într-un final dar cu pauze...m-am trezit de la 4 și de atunci ma mănânc în gânduri...ca parca îmi bate inima nu știu cum,ca parca ma simt agitata,ca parca îmi vine rău de stomac...numai tâmpenii...la altceva nu ma gândesc cat ii ziua și noaptea de lunga..acum trebuie sa plec la serviciu și m-au apucat iar pandaliile :oops: :oops:
Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Larisa40 »

Tu faci psihoterapie aici pe site?
roxana2306
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 7:43 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de roxana2306 »

Am început de alaltăieri... sper sa ma ajute, sunt optimista in privința asta...sper!!!
Câți ani ai? Cat ai slăbit?
Larisa40
Mesaje: 31
Membru din: Mie Mar 22, 2017 11:57 am

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Larisa40 »

Eu am 40 de ani dar stările astea ma chinuie de vreo 2 ani jumate..am slăbit vreo 5 kg.Ai făcut prima ședință pe Skype? Cum a fost? Ai luat abonamentul cu cele 4 ședințe pe Skype? Tu căți ani ai?
roxana2306
Mesaje: 18
Membru din: Sâm Mar 25, 2017 7:43 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de roxana2306 »

Eu am 28. Mi-am făcut abonamentul cu 4 ședințe pe Skype... am vb deja cu psihoterapeutul care m-a preluat... astept cu nerăbdare sa încep mai intens
Psiholog Mihaela Iote
Mesaje: 56
Membru din: Joi Noi 20, 2014 3:26 pm

Re: Anxietate de la prima ora a dimineți pana seara la culca

Mesaj de Psiholog Mihaela Iote »

Buna seara Larisa40,
Imi pare rau ca treceti prin acele stari atat de chinuitoare care va afecteaza atat de mult. Stiu cat de greu va este si tocmai din aceasta cauza ma bucur ca ati ajuns la noi pe site si ati reusit sa urmariti cele 3 lectii gratuite. Sper ca v-au ajutat sa va intelegeti mai bine starile si ce se intampla in mintea si in corpul dumneavoastra cand le aveti.
Daca aveti intrebari sau doriti si alte detalii, ma puteti contacta cu incredere.

O seara frumoasa,
Mihaela Iote
Psihoterapeut
0736632545
Scrie răspuns