Atacuri de panica, nu mai pot

Dinu Gabriela
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 04, 2018 10:04 pm

Atacuri de panica, nu mai pot

Mesaj de Dinu Gabriela »

Deci sooo nu mai pot.. Am 4 ani de când ma tot chinuie aceasta anxietatea.. Au fost perioade și perioade.. În altele am fost bine în altele nu.. Ei bine acum sunt rău.. Ma chinui sa respir.. Mie frica sa mai rămân singura în casa pentru ca imediat hop apare prietenul meu cel mai bun atacul de panica..hai sa zicem ca trec.. Le înfrunt repede.. Ma spăl pe fata și hai ca sun pe cineva.. Între timp în revin.. Problema mea mare este chestia cu respirația.aceste senzatii sau declanșat odată cu atacurile.. Apoi cu ele am rămas.. Simt mereu nevoia sa oftez.. Apoi dacă nu o fac simt o greutate pe piept care nu îmi da liniște pana nu oftez.. Deci cum sa trec de asta? Ce sa fac? Vreau sa fiu om normal, vreau sa pot alerga sa pot fugi sa pot râde (nici măcar asta nu pot sa fac ca mna obosesc și "nu mai respir bine) va rog puțin ajutor cei care ați trecut prin asta
Psiholog Alexandra Pacurar
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 29, 2017 11:47 am

Re: Atacuri de panica, nu mai pot

Mesaj de Psiholog Alexandra Pacurar »

Buna Gabriela,

Imi pare foarte rau ca de 4 ani experimentezi stari atat de neplacute cum sunt starile de panica. Chiar daca sunt chinuitoare, partea buna este ca aceste stari se vindeca daca urmezi psihoterapia cognitiv-comportamentala. Eu iti recomand sa apelezi cu incredere la acest tip de terapie pentru a-ti recapata echilibrul si pofta de viata.

Iti stau la dispozitie pentru orice intrebari sau nelamuriri.

O zi linistita,
Psihoterapeut Alexandra Pacurar
Scrie răspuns