Panica

Paula T
Mesaje: 1
Membru din: Lun Feb 14, 2022 5:53 pm

Panica

Mesaj de Paula T »

Bună ziua, nu am apelat niciodată la un psiholog dar simt ca nu mai pot ,am ceva timp de cand nu pot sa dorm,simt ca îmi iesi inima din piept și ca ma pierd pe mine dureri de cap din cauza insomniilor simțeau sa dorm dar nu reușesc pentru ca atunci când inchid ochii ma gândesc la tot felul de lucruri și nu pot dormi, inițial am crezut ca este de la inima am fost la doctori la urgente miam facut analize, mia ieșit totul ok,dar starea mea nu este buna nu ma pot relaxa sunt tot timpul încordată vreau sa ma relaxez dar nu pot ,am încercat cu pastile de somn cu ceaiuri dar nici un rezultat, as vrea sa ma ajutați sa depășesc aceasta perioada critica din viata pentru a ma putea bucura de viata și sa pot fi alături de copilul meu ....va rog!nustiu ce sa mai fac.....
Psiholog Ioana Ionicioiu
Mesaje: 13
Membru din: Vin Feb 03, 2017 5:21 pm

Re: Panica

Mesaj de Psiholog Ioana Ionicioiu »

Buna seara,

Imi pare rau ca va confruntati cu aceste stari. Imi dau seama cat de chinuitoare pot fi si ce impact major pot avea in ceea ce priveste atat dispozitia dvs, cat si functionarea zilnica. Din fericire, va puteti vindeca de aceste stari, daca veti intelege mecanismul acestora si cum functioneaza ele si daca veti invata cum, prin anumite tehnici, sa vi le puteti controla. In acest sens, va recomand psihoterapia cognitiv-comportamentala, pentru a reusi sa vi le gestionati in viitorul apropiat si pentru a va recastiga echilibrul emotional.

Numai bine!
Psihoterapeut Ioana Ionicioiu
Scrie răspuns