Tulburare de panica. Atac de panică. Anxietate

Mariana Cebotari
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Apr 09, 2022 6:31 pm

Tulburare de panica. Atac de panică. Anxietate

Mesaj de Mariana Cebotari »

Bună ziua. Starea mea anxioasa a început cu un an în urmă (aprilie-mai 2021) eram la serviciu când am avut primele senzații că mă prăbușesc. La început cu bătăi de inima accelerate, pierderi de energie și brusc tensiune joasa. Primele atacuri nu leam înțeles dar am fost sfatuita sa fac o ECG și tot bine. Mai târziu au apărut simptome noi însoțite de frică și stări fierbinți în tot corpul greață, înțepăturiîn tot corpul. Apoi intr-o seară cred ca intrasem intr-o criză că mam trezit bulversata în dormitor dar știu ca găseam ceva la bucătărie. Ulterior am mers la Neurolog, am consultat chiar trei medici deoarece nu înțelegeam cum asta, ( a urmat RMN, analize de sânge) la fel tot bine. Am urmat ceva tratamente ușoare pentru îmbunătățirea somnului după întreruperea la o lună mam întors la starea de la început. Am mai primit ceva tratamente, cu părere de rău deja tratamentele prescrise nu le mai puteam lua deoarece am dezvoltat frică de medicamente, am pierdut pofta de mâncare iar la ziua de azi am frică de orce mișcare deoarece am senzația ca orce as face este riscant pentru viața mea. Ce sa fac? Cum să ies? Îmi mai doresc o sarcină dar am ajuns sa cred ca as putea dezvolta o complicație și sa mor.
Scrie răspuns